Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çok Sayıda Gözaltı Var

İzmir'in Alsancak semtinde eylem yapmak isteyen gruba polis müdahale etti.

 

İzmir'de, Kobani'de ölen Aziz Güler için yapılan basın açıklamasına polis müdahale etti. Aralarında HDP milletvekili adayı Semra Uzunok'un da bulunduğu 36 kişi gözaltına alındı. 
 
 
Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) adına Kobani'de IŞİD üyeleriyle silahlı çatışmaya giren İzmirli Aziz Güler yaşamını yitirdi. Güler adına Birleşik Devrim Partisi öncülüğünde basın açıklaması yapıldı. Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde yapılan kısa açıklamanın ardından üç saat süreyle bekleneceği ardından da basın açıklamasının yapılacağı duyuruldu. Ancak polis, açıklamanın yapıldığını, bu nedenle de grubun dağılmasını istedi. Grup üyelerinin bunu kabul etmemesi üzerine polisin müdahalesi başladı. 
 
MİLLETVEKİLİ ADAYI DA GÖZALTINA ALINDI
 
Polis kendilerine direnmeye çalışan 14'ü kadın 36 kişiyi gözaltına aldı. HDP İzmir 1'inci Bölge 4'üncü sıra milletvekili adayı Semra Uzunok, HDP il yöneticisi Hacey Yılmaz ile Konak Belediyesi Kültür Müdürlüğü Koordinatörü Orçun Masatçı da gözaltına alındı. Gözaltındaki kişilerin, sağlık kontrolünden geçtikten sonra Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürüleceği belirtildi.

 

Yayın Tarihi : 22.09.2015 : 16:09

Etiketler : izmir    polis    ışid    aziz güler    kıbrıs şehitleri    müdahale   


Yorumlar

4599
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN