Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Perşembe Pazarı’nda Bayram Hareketliliği

Perşembe Pazarı’nda Bayram Hareketliliği
İzmit’te bayram nedeniyle hem kent içindeki mağazalarda, hem AVM’lerde büyük hareketlilik yaşanırken, genelde Perşembe günleri kurulan kent pazarı da iki gün önceye alınarak bugün kuruldu. AVM ve mağazalardaki fiyatları pahalı bulan vatandaşların pazar yerindeki tezgahlardan özellikle çocuklar için alışveriş yaptıkları görüldü.

 

Perşembe günleri kurulduğu için, kurulduğu alana da adını veren Perşembe Pazarı, bayrama denk gelmesi nedeniyle bugüne alındı. Pazar, bayram öncesi olduğu için bugün en hareketli günlerinden birini yaşadı. Seçim dönemlerinde mitinglerin de gerçekleştirildiği alanda kurulan bine yakın tezgahta esnaf getirdiği malları satmaya çalışırken, pazaryeri çevresinde de yoğun bir araç parkı oluştu.
 
PAZARDAN ALIŞVERİŞ DAHA EKONOMİK
 
Genelde ekonomik olduğu için pazardan alışveriş yaptıklarını söyleyen Nilgün Akman, "3 çocuğumuz var. Ekonomik şartlar bizleri zorluyor. Pazarları çeşitlilik açısından beğeniyorum ve her bütçeye göre alışveriş yapıyorum. 75 kuruşa çorap aldım. Magazalarda çoraplar bu fiyatların 2-3 katı. Pazar herzaman daha ekonomik" dedi.
 
BÜTÇEME GÖRE ALIŞVERİŞ YAPIYORUM
 
Pazarda her bütçeye uygun alışveriş yapıldığını söyleyen Sabire Obuz ise, "Bayram nedeniyle pazar fiyatlarında artış görüyorum. Buradan bütçeme göre alışveriş yapıyorum ama bayram nedeniyle fiyatlarda artış gözlemledim. 7.5 liraya bir yelek aldım pazardan. Mağazalarda bu fiyatlara bulmak imkansız. Ama bazı kıyafetler pazarda da ateş pahası" diye konuştu.
 
AVM’LERİN YAPTIĞI KAMPANYALAR PAZARCILARI ZOR DURUMA SOKUYOR
 
Türkiye’de kent nüfusu ile kıyaslandığında en fazla AVM’nin bulunduğu İzmit’te AVM’lerin kampanyalar yaparak hem esnafı hem pazarcıyı zora sorktuğunu söyleyen pazar esnafından Erdi Afacan, "AVM’ler pazarcı esnafıyla yarışıyor. Çeşitli kampanyalar yaparak pazarcı esnafını öldürüyorlar. Bir müşterim aynı giysiyi AVM’de yüzde 10 indirimli diyerek kıyafeti bizden almadı. AVM’lerin yaptığı kampanyalar nedeniyle esnaf kan ağlıyor" dedi.

Yayın Tarihi : 22.09.2015 : 14:59

Etiketler : Perşembe    Pazarında    Bayram    Hareketliliği    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7127
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN