Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Antalya Fuarları Yurtdışına Açılıyor

Antalya Fuarları Yurtdışına Açılıyor
Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.’nin (ANFAŞ) Türkiye’de 18 ilde başlattığı road show tanıtım atağının ikinci etabında, Sağlık ve Kış Turizmi Yurtdışı Tanıtım Komitesi oluşturuldu. Komite, kış dönemi Antalya’ya uçan 140 uçak firmasıyla görüşecek, yurtdışında 50 kentte tanıtımlar gerçekleştirilecek.

 

 
ANFAŞ tarafından Antalya Expo Center’da düzenlenen fuarların hem yurtiçi hem de yurtdışında daha etkin şekilde değerlendirilmesi amacıyla başlatılan road show, yurtdışına açılıyor. Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi gibi kentin tüm dinamiklerinin desteklediği ve işbirliği içersinde olduğu Road Show etkinlikleri Türkiye’de belirlenen 18 kentte devam ettirilirken, yurtdışı tanıtımlar için bir komite kuruldu. Sağlık ve Kış Turizmi Yurtdışı Tanıtım Komitesi’nde Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, ICF Airports, SunExpress, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) gibi kuruluşlardan temsilciler bulunuyor.
 
Antalya fuarları ve sağlık turizminin yurtdışında etkin şekilde tanıtılarak Antalya’nın kış turizminden daha büyük oranda faydalanabilmesi amacıyla 1 Eylül’de oluşturulan komite, ikinci toplantısını ANFAŞ Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Badak başkanlığında Antalya Expo Center’de gerçekleştirdi.18 ilde başlatılan Antalya fuarları yurtiçi road show çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıya, Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürü Uğur Öztürk, Batı Akdeniz İhracatçılarn Birliği (BAİB) Başkanı Mustafa Satıcı, BAİB’den Anıl Yılmaz, Antalya İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı İlknur Selçuk Köker, ICF, SunExpress, ATAV, Agne Tur, UBM ve ANFAŞ yöneticileri katıldı.
 
YURTDIŞINDA 50 KENTTE TANITIM
 
Antalya’ya kış döneminde uçan 140 uçak firmasıyla görüşüleceğini belirten Sadık Badak, komite tarafından Antalya’da fuarların ve kent turizminin tüm zenginliğiyle aktarıldığı ’İş ve tatilin bir arada yapılabildiği kent Antalya’ temalı tanıtım filmi ve broşürler hazırlandığını açıkladı. Yurtdışı tanıtımı kapsamında eylül-mayıs kış döneminde 255 kentten Antalya’ya uçuş gerçekleştiren firmaların görüşlerinin alınacağını da söyleyen Badak, tanıtım filmi ve broşürlerle yurtdışında hedeflenen 50 kentteki tanıtım ve toplantıların ön hazırlıklarının da yapılacağını aktardı.
 
KIŞ TURİZMİ CANLANIYOR
 
İlk etapta 2015 yılı sonuna kadar yurtdışındaki 10 kentte bu çalışmaların tamamlanacağını belirten Sadık Badak, kış döneminde turizmin yavaşlamasıyla birlikte yaklaşık 70 bin ailenin işsizlik yaşadığına dikkat çekerek, fuarların yurtiçi ve yurt dışı tanıtımlarındaki amacının Antalya’da kış turizmine canlılık kazandırmak olduğunu, yurtdışı tanıtımlarının Avrupa ve Ortadoğu pazarlarını kapsayacağını anlattı.
 
DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMETLERE DESTEK
 
Komitede bir sunum yapan Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürü Uğur Öztürk, döviz kazandırıcı hizmet ticaretinin desteklenmesine ilişkin çalışmaları anlattı. Mal ticaretinde olduğu gibi, hizmet sektöründe de ülkemizin önceliğinin rekabet ve ticaret gücünü artırmak olduğunu belirten Öztürk, bu amaçla sağlık turizmi, film, eğitim, yazılım ve danışmanlık hizmetlerinin desteklenecek sektörler olduğunu söyledi. Öztürk, bu hizmetlere yönelik fuarlara yapılacak katılımlarda ulaşım, konaklama, tercüman, transfer gibi giderlerinin Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklendiğini dile getirdi.
 
28 EYLÜL’DE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
 
Sağlık turizmi, film, eğitim, bilişim, yazılım sektörü temsilcilerine dönük 28 Eylül Pazartesi günü saat 14.00’de Anfaş Expo Center’da Ekonomi Bakanlığı uzmanları tarafından teşvikler ve bunların fuarlara katkıları hakkında bilgilerin verileceği bir toplantı da düzenlenecek.

Yayın Tarihi : 22.09.2015 : 12:44

Etiketler : Antalya    Fuarları    Yurtdışına    Açılıyor    Ekonomi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2510
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN