Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türk Modacı Göz Kamaştırdı

Türk Modacı Göz Kamaştırdı
İngiltere’de yaşayan başarılı Türk tasarımcı Zeynel Kartal, Londra Moda Haftası çerçevesinde hazırladığı yeni koleksiyonunu tanıttı.

 

18-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Londra Moda Haftası kapsamında 2016 ilkbahar yaz koleksiyonunu sergileyen modacı Zeynep Kartal, büyük beğeni topladı.
 
Covent Garden’daki Free Masons Hall’de düzenlenen birbirinden güzel modellerin podyuma çıktığı defilede, Kartal’ın hazırladığı kostümler modacı ve moda severlerden tam not aldı. Kartal’ın ’Rue Royal’ isimli koleksiyonda kaliteli ipekler, danteller, ince ipekli ve nakışlı kumaşlardan dikilen gösterişli tuvaletler ve elbiseler dikkat çekti.
 
Koleksiyonunun çıkış noktasının ressam James Tissot’un 1868 yılında yapmış olduğu Rue Royal adlı tablosu olduğunu söyleyen modacı ’’Koleksiyonumu, güçlü bir moda ve tarz anlayışına sahip aristokrat bir erkek grubunun resmedildiği Rue Royal adlı bir tablodan ilham alarak oluşturdum. Resimdeki erkek egemenliğini eleyerek ve günümüzün güçlü, ilham verici, bağımsız kent kadınlarının varlığını kutlayarak koleksiyonumda tabloyu yeniledim. Amacım kadınları kendi tarzlarını bulmaları için cesaretlendirmek ve görünüşleriyle ilgili özgüveni hissettirmek.
 
Koleksiyonumda çok kaliteli ipek kumaşlar ve detaylı işlemeler kullanarak Zeynep Kartal imzasıyla bu tablodaki şıklığı günümüzün kadınlarına uyarladım’’ diye konuştu.
 
2016 İlk Bahar Yaz Koleksiyonlarının sergilediği Londra Moda Haftası 22 Eylül Salı günü sona eriyor.

Yayın Tarihi : 22.09.2015 : 11:20

Etiketler : Türk    Modacı    Londrada    Moda    Haftasında    Göz    Kamaştırdı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9971
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN