Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Hayır, Sandığınız Gibi Değil...'

'Hayır, Sandığınız Gibi Değil...'
Kadir Has Üniversitesi bünyesindeki çağdaş sanat merkezi Galeri KHAS’ta açılan, küratörlüğünü Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın yaptığı ‘Hayır, sandığınız gibi değil..’ isimli sergisi 1 Kasım'a kadar santseverlerle buluşuyor.

 

Çağdaş Türk sanatçılarının edisyonlarından bir seçkinin ortaya konulacağı ve edisyonlarını Contemporary İstanbul’un gerçekleştirdiği ‘Hayır, sandığınız gibi değil…’ sergisinde 13 çağdaş Türk sanatçının yapıtları yer alıyor. Küratör Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman “’Hayır, sandığınız gibi değil…’, Türkiye’deki çağdaş sanata yeni bakış açısı getiriyor. Çağdaş sanatın gerçekle sorunlu bir ilişkisi var. Gerçeğin bir yeniden üretimi gibi durabiliyor çağdaş sanat. Bizi yeniden düşlerin dünyasına taşıyor: düşler ve gerçek-bir arada! Çok özgür, renkli, hayal gücünün sınırlarında gezinen yapıtlar bunlar. Bu nitelikleri onların bambaşka ve çok ciddi ‘konuları/sorunlar’ ele almasına engel değil. 
 
Bu sergi başka bir nedenden ötürü de Türkiye’de ilklerden biri sayılabilecek bir girişim. Sadece edisyonlardan/baskılardan oluşuyor” sözleriyle değerlendirdi.

Yayın Tarihi : 22.09.2015 : 09:43


Yorumlar

5402
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN