Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Aday Gösterilmeyen MHP’li Balkız’dan Tepki

Aday Gösterilmeyen MHP’li Balkız’dan Tepki
MHP Manisa Milletvekili ve Manisa Barosu eski Başkanı Zeynel Balkız, 1 Kasım’daki genel seçimlerde tekrar aday gösterilmemesini ’etik bulmadı. Balkız, "Çağrılan ve bir makamdan istifa ettirilerek davet edilen bir kişinin, 3 ay sonra yüzüne hiçbir şey söylemeden aday yapılmamasını etik bulmam. Hiçbir siyasi anlayış içerisine de sığdıramam" dedi.

 

Milletvekili Zeynel Balkız, partisi MHP tarafından 1 Kasım’daki seçimlerde aday gösterilmemesiyle ilgili olarak avukatlık bürosunda basın açıklaması yaptı. 7 Haziran genel seçimlerinde aday gösterilmesini de 1 Kasım’daki erken genel seçimde aday gösterilmemesini de saygı ile karşıladığını belirten Balkız, bu konuda partisinde bir olumsuzluk sezmediğini söyledi.
 
’HİÇBİR SİYASİ ANLAYIŞA SIĞDIRAMAM’
 
1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmemesini etik bulmadığını belirten MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız şöyle konuştu:
 
"Öncelikle belirtmek istiyorum; 1 Kasım’a kadar MHP milletvekiliyim ve oyum MHP’ye. Biz daha önceden ikinci sıradan milletvekili adayı gösterilmiş olmamıza rağmen bu seçimlerde aday gösterilmedik. Elbette 1 Kasım seçimi yepyeni bir seçimdir. Partilerin yeni aday listesi yapma yetkisi vardır. Ancak, partide adaylık mücadelesine girmiş, yarış etmiş, kulis yapmış birisi değilim. Bu işlerin en şerefli hak olan, insan onuruna yakışır şekilde yürümesini beklerim. Merkez yönetimi, kazanan vekillerin korunacağı şeklinde genel temayül belirledi. Bu kapsamda tekrar aday adayı oldum. Çağrılan ve bir makamdan istifa ettirilerek davet edilen bir kişinin, 3 ay sonra yüzüne hiçbir şey söylemeden aday yapılmamasını etik bulmam. Hiçbir siyasi anlayış içerisine de sığdıramam. Şimdi Türk milliyetçilerine soruyorum; iki dönem zor şartlar altında kazandığımız Manisa Barosu başkanlık mücadelesini, beni istifa ettirdikten sonra 95 oy fark ile tekrar sosyal demokratlara kaptırmanın mesuliyeti kimindir? Bunun hesabını kim verecek?"

Yayın Tarihi : 21.09.2015 : 15:07

Etiketler : Aday    Gösterilmeyen    Mhpli    Balkızdan    Tepki    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3454
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN