Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Madalyalarıyla Ata’nın Evine Koştular

Madalyalarıyla Ata’nın Evine Koştular
Yunanistan’ın Selanik kentinde düzenlenen 25’İNCİ Balkan Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nda toplam 85 madalya kazanan Türk atletler, yarışlar sonrasında Atatürk Evi’ni ziyaret edip, saygı duruşunda bulundu.

 

Balkan Veteran Atletizm Birliği tarafından 18- 21 Eylül tarihleri arasında Selanik’te düzenlenen 12 ülkeden 896 sporcunun katıldığı 25. Balkan Veteranlar Atletizm Şampiyonası’na Türk Veteran Milli Takımı damgasını vurdu. Veteran atletler şampiyonada 45 sporcuyla çeşitli kategorilerde toplam 85 madalya kazanarak Yunanistan’ın 97 madalya ile birinci olduğu ülkeler sıralamasında ikinciliği elde etti. Romanya ise 78 madalya ile üçüncü sırada yer aldı. Türk veteran atletler, yarışmalarda toplam 15 Türkiye ve 8 Balkan rekoru kırarak önemli bir başarıya imza attı.
 
Yarışlardan sonra, madalyalarıyla büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’teki müzeye dönüştürülen evini ziyaret eden atletler, saygı duruşunda bulundu.
 
İzmir Atletizm Spor Kulübü (İZAK) Başkanı Aycan Kurtcan, "Yarışlarda madalyaların yüzde 90’nının İzmir’in iki kulübünün sporcularının kazanması atletizmde veteranlara bu şehirde verdiği önemi bir kez daha ortaya koyuyor. Kazandığımız madalyalarla büyük önder Atatürk’ü ziyaret ederek, O’nun ve bu ülkeyi cumhuriyeti bize armağan eden şehitlerimiz için dua edip, andık. Bugünleri onlar olmazsa görmemiz mümkün değildi. Türk sporcusu bugünleri Ata’sına borçlu, bunun bilincindeyiz ve ay yıldızlı formayı başarı ile temsil ettiğimiz için gururluyuz" dedi.

Yayın Tarihi : 21.09.2015 : 11:35

Etiketler : Madalyalarıyla    Atanın    Evine    Koştular    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6667
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN