Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İşte HDP İzmir'in İthal Adayı

İşte HDP İzmir'in İthal Adayı
HDP Kars eski Milletvekili Mülkiye Birtane’yi İzmir 1’inci bölge 2’nci sıradan milletvekili adayı gösterdi. İngilizce öğretmeni olan Birtane, İzmirli seçmeni barış şölenine davet ederek oy isteyecek.

 

 
HDP İzmir 1’inci bölge 2’nci sıra milletvekili adayı, 51 yaşındaki Mülkiye Birtane, 2011 yılında Kars’tan bağımsız milletvekili seçilmiş, 7 Haziran’da aday gösterilmemişti. 100’üncü Yıl Üniversitesi’nde İngilizce derslerine giren ve aday olduğu için görevinden ayrılan öğretim görevlisi Birtane, İzmir’e çarşamba günü gelip seçim çalışmalarına başlayacağını söyledi. Birtane, partisinin halktan gelen öneriler doğrultusunda hareket ederek aday belirlediğini belirterek şöyle dedi:
 
"7 Haziran seçimlerinde Kars’ta çalışmam söylendi. Orada emek verdim. Şimdi ’İzmir’e gideceksin’ dediler. Benim için Kars ya da başka bir yer fark etmez. Ülkenin her yerinde çalışmak temel hedeftir. Bizim partimiz halk taleplerine uygun olarak siyasetini belirliyor. Tepeden karar alınmıyor. Bu kararda Kürt oyları üzeride etkili olmam, akademisyen olmam etkili olmuştur." 
 
İzmirli seçmenden oy isterken barış şölenini güçlendirmek gerektiğini vurgulayacak olan Mülkiye Birtane, şunları söyledi:
 
"Ülkemiz 13 yıldır tek iktidarla yönetiliyordu. 7 Haziran seçimlerinde bu iktitar düştü. Bunu da halklar başardı, muhalefet başardı. Tekçi iktidarı sarsan HDP oldu. Daha fazla demokrasi, kardeşlik, eşitlik, barış için HDP’yi yeniden halkımızın destekleyeceğine olan inancımız büyüktür. İzmir halkımızdan Türkiye’nin her yerindeki barış şölenini güçlendirmek için destek bekliyoruz. Antidemokratik uygulamalara ancak bu şekilde karşı durabiliriz."

Yayın Tarihi : 21.09.2015 : 10:03

Etiketler : Mülkiye    Birtane    İzmirden    Hdp    Adayı    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9814
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN