Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zayıflatan Mucize Meyve

Zayıflatan Mucize Meyve
Fazla kilolardan kurtulmak için meyvelere sarılın! Greyfurt ise bu meyvelerin kraliçesi olabilir. Bakın neler neler yapıyormuş.

 

1-Doygunluk hissi verir
Greyfurt, lif açısından oldukça zengindir ve tok kalma süresini uzatır. Böylece, sağlıksız atıştırmalıklardan da uzak durmuş olursunuz. Bir servis greyfurt sadece 53 kaloridir ve 2 gram da lif içerir. Araştırmacılar, her öğün tüketilen yarım greyfurtun, diyetlerde kilo verme açısından olumlu bir etki yaratacağını belirtiyor. Her öğün greyfurt tüketmek biraz zor olabilir; o yüzden en mantıklı tercihi bu meyveyi sabahları tüketerek yapabilirsiniz.
 
 
2-Kan Şekerini Düzenler
Araştırmalar, greyfurtun insülin seviyesini düşürmeye yarayan bileşenler içerdiğini gösteriyor. Düşük insülin demek, vücudunun besinleri enerjiye çevirme konusunda daha etkili çalışması ve yağ depolamaktan kaçınması demek.
 
 
3-Açlığı Bastırır
Beslenme üzerine gerçekleştirilen çalışmalar, greyfurt kokusunun bile kilo vermeye yardımcı olduğunu gösteriyor. Greyfurt yağı kokusu, karaciğerdeki enzimleri tetikliyor ve kilo vermenize yardımcı oluyor.
 
 
4-Düşük Kalorili Bir Meyve
Daha önce de belirtildiği gibi, bir servis greyfurt sadece 53 kalori. Aynı doygunluk hissini sağlayabilmek adına kuru meyvelere ya da diğer atıştırmalıklara yönelmeniz size yüzlerce kaloriye patlayabilir.
 
 
 
Kaynak: Pembelist.com

Yayın Tarihi : 21.09.2015 : 09:57


Yorumlar

2452
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN