Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

Risk Almayın
Bayraklı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü gayrimenkullerde yapılan değişikliklerle ilgili afiş hazırlayarak vatandaşları cezalı duruma düşmemeleri için bilgilendiriyor.

 

Mali Hizmetler Müdürlüğü gayrimenkullerin satış, alış, verasete intikal, intifa hakkı, kamulaştırma, ifraz ve tevhit, devir ve ferağ, hibe veya trampa gibi Tapu Müdürlüğünde yapılan tüm işlemlerin belediyeye de zamanında bildirilmesi konusunda vatandaşları bilgilendiriyor.  “Gayrimenkullere ilişkin tüm bilgilerin belediye ile paylaşıldığını unutmayın” diyen yetkililer, bildirim süresi için yılsonuna kadar veya işlem yılın son 3 ayı içinde yapılmış ise 3 ay içinde bildirimde bulunulması gerektiğini açıkladı. 
 
BİLDİRİLMESİ ŞART
 
Ayrıca yetkililer, yeni bina inşa edilmesi, mevcut binalara ilaveler yapılması, asansör veya kalorifer tesisleri yapılması, taşınmazın kullanış amacının değiştirilmesi veya ikamet edilen evin bir kısmının işyeri olarak kullanılması, taşınmaz ile ilgili inşaat ruhsatı alınması, yapı kullanma izin belgesi alınması gibi değişiklikler gayrimenkulün vergi değerini değiştirdiğinden yılı içinde belediyeye bildirilmesini istedi. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün gerekli vatandaşa gerekli bilgilendirmelerde bulunduğuna dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Arkadaşlarımızın ifade ettiği gibi değişiklikleri yapan vatandaşlarımız bu işlemleri en kısa zamanda belediyeye bildirmesi için duyarlı olmaya davet ediyoruz. Vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuz duruma maruz kalmaması için bu bilgilendirmeler sürecek” dedi.
 

Yayın Tarihi : 20.09.2015 : 10:21

Etiketler : bayraklı belediyesi    konut    gayrimenkul       


Yorumlar

3717
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN