Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kore Gazisi Tören Alanını Karıştırdı

Kore Gazisi Tören Alanını Karıştırdı
Van’ın Başkale İlçesi’nde ’19 Eylül Gaziler Günü’, yapılan törenlerle kutlanırken, tören alanının yerini karıştıran 90 yaşındaki Kore gazisi Abdullah Burgaz ilçe merkezindeki Atatürk büstünün önünde tek başına esas duruşa geçti. Burgaz, durumu fark edenlerin bildirmesi üzerine kaymakamın talimatı ile asıl tören yeri olan 4’üncü Hudut Taburu’na götürüldü.

 

 
Başkale İlçesi’ndeki ’19 Eylül Gaziler Günü’ nedeniyle düzenlenen törenin yerini karıştıran 90 yaşındaki Kore gazisi Abdullah Burgaz, ilçe merkezindeki Atatürk büstünün önünde tek başına selam vererek esas duruşa geçti. Bir süre Atatürk büstüne selam vererek bekleyen Burgaz fark edilince Başkale Kaymakamı Abdulselam Öztürk’ün talimatıyla asıl tören yeri olan 4’üncü Hudut Taburu şehitler anıtına getirildi.
 
Burgaz burada İlçe Kaymakamı Öztürk ve Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Bülent Barış Sarp tarafından elleri öpülerek karşılandı. Burgaz’ın alana gelmesiyle birlikte tören Atatürk büstüne çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından ilçe kaymakamı ve komutanlar, Burgaz ile çay içip, bir süre sohbet etti. Burgaz, daha sonra kaymakamın makam aracıyla evine bırakıldı.

Yayın Tarihi : 19.09.2015 : 17:34

Etiketler : Başkalede    Yaşındaki    Kore    Gazisi    Tören    Alanını    Karıştırdı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6878
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN