Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Üretici Kadınlardan El Emeği Kermesi

Karşıyaka Belediyesi'nin kurduğu Üretici Kadın Kooperatifi'nde hazırlanan el emeği eşyalar, Çarşı girişindeki Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı'nda açılan kermeste görücüye çıktı.

 

80 kadın, belediye tarafından ücretsiz olarak tahsis edilen stantlarda takı, otantik elbise, çanta, sabun, tablo, çeşitli süs eşyaları, keçe ve örgü ürünlerini satışa sundu. 17 Eylül'de açılan kermese özellikle bayram alışverişine çıkan vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Karşıyakalılar el emeği göz nuru eşyaları uygun fiyatlarla satın alma fırsatı bulurken, kooperatif ortağı kadınlar da el emeklerini kazanca dönüştürme imkanı yakaladı. 6 gün açık kalacak kermes, 22 Eylül'e kadar ziyaret edilebilecek. 
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik yaşamda daha fazla rol üstlenmesini sağlamak, bireysel ve kolektif becerilerini geliştirmelerine imkan tanımak için kurduğumuz kooperatif güzel işlere imza atmaya devam ediyor. Üreterek aile ekonomilerine katkı sağlayan, dayanışma ve birlik örneği sergileyen kadınlarımızı kutluyorum. Hem kooperatifimize destek olmak hem de kaliteli ve hesaplı alışveriş için herkesi kermesimize bekliyoruz" dedi.
 

Yayın Tarihi : 19.09.2015 : 15:00

Etiketler : karşıyaka belediyesi    kermes    kadınlar    hüseyin mutlu akpınar   


Yorumlar

1632
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN