Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Polise Ateş Edince Ayağından Vuruldu

Polise Ateş Edince Ayağından Vuruldu
Adana’da bölücü terör örgütü adına düzenlenen korsan gösteriler sırasında, polise ateş açınca ayağından vurularak etkisiz hale getirilen 26 yaşındaki Zekeriya B. taburcu edildikten sonra tutuklanarak cezaevine konuldu.

 

 
Merkez Seyhan İlçesi’nin Gülbahçe ve Dağlıoğlu mahallelerinde geçen pazar günü terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H adına sokağa çıkan bir grup, bölgede korsan gösteri düzenledi. Eyleme müdahale eden polis ekiplerine, göstericiler arasından ateş açıldı. Açılan ateşe silahla karşılık veren polis, pompalı tüfeği kullanan Zekeriya B.’yi ayağından vurarak etkisiz hale getirdi.
 
B., olaylar nedeniyle sağlık ekiplerinin giremediği bölgeden zırhlı polis aracı ile çıkartıldı. Dağlıoğlu Polis Merkezi’ne götürülen Zekeriya B., Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen Zekeriya B. sorgu için Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Koltuk değnekleriyle yürüyen B., ifadesinde mobilyacı yanında çalıştığını, işe giderken korsan gösteri yapan şahısların yanına gelip gösteriye katılmak için kendisini tehdit ettiğini, katılmak istemeyince de motosikleti ve kendisini yakmakla tehdit ederek zorla götürdüklerini söyledi. Zekeriya B. ifadesinin ardından sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi’ne getirildi. B., sağlık kontrolünün ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı.
 
Zanlının babası Mehmet B., terör olayları ve gösteriler yüzünden oğlunun yaralandığını söyledi. Oğlunun eyleme zorla katıldığını ileri süren baba B., "Oğlumu ve motosikletini yakmakla tehdit edip gösteriye götürdüler. Bizim onlarla işimiz olmaz. Mahallede sokağa çıkamaz olduk, Allah için artık yeter" dedi.
 
Askerden izinli gelip, katıldığı korsan gösterilerde ayağından vurulan C.B. de taburcu oldu. C.B., de sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Merkez Komutanlığı’na teslim edildi.

Yayın Tarihi : 19.09.2015 : 11:57

Etiketler : Pkk    Gösterisinde    Polise    Ateş    Edince    Ayağından    Vuruldu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3670
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN