Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

Pes Doğrusu
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti Grubu'nun Gaziemir'deki Fuarizmir'in zemin etüdü, fay hattı ve dere yatağı üzerinde olup olmadığı iddiaları tartışma yarattı. Başkan Aziz Kocaoğlu iddialar karşısında "Pes doğrusu" dedi.

 

Eylül ayı son toplantısına AK Partili meclis üyesi Çağlar Haspolat'ın Fuarizmir'in hakkındaki iddiaları damgasını vurdu. Fuarizmir'in İzmir için olmazsa olmaz yüksek prestijli bir proje olduğunu, 400 milyon TL harcandığını söyleyen Haspolat, "Yeni fuar alanının planlamasından önce jeoteknik çalışmalarının yapılmadığı, fay hattı üzerinde olduğu ve dere yatağı içerisinde olduğuna yönelik bir iddia var. Bu iddialar bizi de üzüyor. Şu an bir sivil toplum kuruluşu da konuyla ilgili davayı mahkemeye intikal ettirdi. Belediye üzerindeki sis perdesinin kalkması lazım" dedi. Haspolat'ın sorusuna yanıt veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Burada inşaat yapıldı. Buranın inşaat aşamasında zemin etütleri yapıldı. Fay hattına bizim yaptığımız etütlerde rastlanmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi bir fay hattı üzerinde zemin etüdü yapmadan inşaat yapmayacağı bir realite. Orada küçük bir dere yatağı vardı, başka tarafa alındı. Doğru. Bu her zaman yapılabilecek bir eylemdir. Bunu bütün belediye başkanlarımız da bilirler" dedi. Kocaoğlu'ndan sonra yeniden konuşan Haspolat, "Eğer bu etütler yapıldıysa görmek istiyoruz. Burada böyle bir durum varsa olası bir tehlike oluşturuyor. Sizin sözünüz bir sözünüz var, 'Doğal afetle siyaset yapılmaz' diye. Derenin üzerine fuar yapılmaz" dedi.
 
Haspolat'ın sözleri üzerine sinirlenen Kocaoğlu, "Ben burada ne söylersem söyleyeyim derdimi anlatamayacağımı anladım. Zaten bir sivil toplum kuruluşu yargıya müracaat etmiş. Onu bekleyip sonucunu görmekten başka çaremiz yok. Şu fuar alanına da elimizi sürüp kirletmeye çalışıyoruz ya, pes doğrusu! Şu fuar alanını bir belediye kapı kapı dolaşarak bir kuruş almayarak yapmış. Bu projenin ihalesi belli. Eser meydana çıktı. Fuarlar devam edecek. Burada o varmış bu varmış demeye gerek yok. Yapmayın ya. Elimizi sürelim kirletelim. Yok, böyle bir şey kardeşim" dedi.

Yayın Tarihi : 19.09.2015 : 11:03

Etiketler : fuarizmir    meclis    pes doğrusu    aziz kocaoğlu   


Yorumlar

6265
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN