Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kanser Taramasından Geçecekler

Kanser Taramasından Geçecekler
İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği arasında "Sağlık bize de lazım" isimli kanser tarama işbirliği protokolü imzalandı.

 

Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz, Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Özkan, Halk Sağlığı Müdür Yardımcıları Dr. Neşe Zeren Nohutçu, Dr. Fatma Alpay, Sinan Yoldaş, Dr. Mehmet Gündüz, Dr. İsmail Yalçın'ın katıldığı törende, imzalanan protokol ile kamu hastanelerinde çalışmakta olan sağlık çalışanlarının da kanser taramalarının yerlerinde yapılmasının hedeflendiği bildirildi. Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Bediha Türkyılmaz, tarama programında erken tanının çok önemli olduğunu belirterek, "Sağlık çalışanı öncelikle halkın sağlığını düşünüyor. Bu protokol ile halkın kanser taramasını yapan ama kendi sağlığını ihmal eden sağlık çalışanını kanser hastalığı yönünden tarayacağız. Biz istiyoruz ki herkes kendi sağlığını düşünsün, ancak düşünmeyenleri de bizim düşündüğümüzü bilsinler" dedi. 
 
Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne duyarlılığından dolayı teşekkür etti ve üst sıralardaki yerini koruyan akciğer kanseri ile ilgili de dünya üzerinde taramaya yönelik ne tür çalışmalar yapıldığı konusunda bilgilendirmeler yaptı.
 
Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Özkan ise kanser taramaları programına -sık görülen kanserler arasında olmasından ötürü- yakın zamanda prostat ve mesane kanserlerinin de katılmasının önemine dikkat çekti.
 
Halk Sağlığı Kanser Şube Müdürü Dr. Ümit Altıntığ yaptığı sunumda imzalanan protokol kapsamında yapılacak çalışmaları, ilimizde kanser çalışmalarını ve sık görülen kanserlerin ilimizdeki insidans ve mortalite oranları hakkında bilgiler verdi.

Yayın Tarihi : 19.09.2015 : 10:38

Etiketler : izmir    halk sağlığı    kamu hastaneler    kanser    tarama   


Yorumlar

2001
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN