Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çocuk Gelin Davasında Beraat

Çocuk Gelin Davasında Beraat
Antalya’da geçen yıl 15 yaşında doğum yapan N.D.’ye cinsel istismarda bulunmaktan tutuklu yargılanan nikahsız eşi 18 yaşındaki Sezer P. ile anne ve babası, N.D. ve yakınlarının şikayetçi olmaması üzerine beraat etti.

 

 
Antalya’da geçen yıl resmi nikahsız düğün yapıp hamile kalan N.D., 2 ay önce Perge Bulvarı’ndaki bir sağlık merkezinde doğum yaptı. N.D.’nin reşit olmaması üzerine durum polise ihbar edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polisin gözaltına aldığı N.D.’nin eşi Sezer P., tutuklandı. Sezer P.’nin annesi Durdu P. ile babası Hüseyin P. ise tutuksuz yargılanmaya başlandı.
 
Biri tutuklu 3 sanık hakkında ’kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ ve ’çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
 
Sanıklar mahkemedeki ifadelerinde, suçlamaları kabul etmedi. Olay tarihinde 15 yaşından küçük olan N.D. ile birçok kez ilişkiye girip zincirleme cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Sezer P., yanıltıldığını iddia etti. N.D. ile bir düğünde tanışıp telefonla görüşmeye başladığını söyleyen Sezer P., “Sonra bana kaçıp geldi. Biz kendisini ailesine teslim ettik. Ancak sık sık evden kaçıp bize gelmeye devam etti. Kendisi bize yaşının 17 olduğunu söylemişti. Ailesine benimle evlenmek istediğini, bu evlilik gerçekleşmezse kendisini öldüreceğini söylüyordu. Bunun üzerine geçen yıl eylül ayında düğün yaptık. Hamile kaldı. Doğum gerçekleşince de tutuklandım" diye konuştu.
 
Balıkçılık yaptığını anlatan Sezer P., kimseyi zorla alıkoymadığını, cinsel istismarda bulunmadığını söyledi. Diğer sanıklar da N.D.’nin yaşı konusunda kendilerine yalan beyanda bulunduğunu iddia etti.
 
N.D. ise Sezer P. ile evlenebilmek için yaşı konusunda yalan söylediğini belirtti. N.D., “Sanıkların anlattıklarının hepsi doğru. Beni kimse kaçırmadı. Ben kendim evden kaçıp onlara gittim. Yaşımın 17 olduğunu söyledim. Aileme de ’Beni evlendirmezseniz kendimi öldürürüm, intihar ederim’ dedim. Bunun üzerine düğünümüz gerçekleşti. Şimdi iki aylık çocuğumuz var" dedi.
 
N.D.’nin annesiyle babası da şikayetçi olmayınca mahkeme, sanıkların ayrı ayrı beraatına karar verdi.
 
Adliyeden sevinçle çıkan N.D. ile yakınları, karara çok sevindiklerini söyledi.
 

Yayın Tarihi : 19.09.2015 : 10:30

Etiketler : Çocuk    Gelin    Davasında    Beraat    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8135
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN