Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Lysistrata Düşleri'

'Lysistrata Düşleri'
Aristophanes'in 2400 yıl önce kaleme aldığı savaş karşıtı oyunu "Lysistrata Düşleri", 10 Ekim'de Tatavla Sahnesi'nde prömiyer yapıyor.

 

Tiyatro Tatavla, 2015 - 2016 tiyatro sezonuna yeni oyunu  Aristophanes’in Lysistrata'sıyla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ezber bozan bir yorumun hakim olduğu Lysistrata Düşleri'ni hiç böyle izlemediniz!
 
Tiyatro tarihinin ilk savaş karşıtı oyunu olarak bilinen Aristophanes’in yaklaşık 2400 yıl önce kaleme aldığı ve güncelliğini yitirmeyen bir metin olan Lysistrata - Kadınların Savaşı Tatavla Sahne'de Lysistrata Düşleri olarak perde açacak. Oyunda savaşın olmadığı bir dünya ütopyası yaratılıyor. Tiyatro Tatavla oyuncuları ise bu ütopyayı kendi yorumlarıyla bambaşka bir forma sokuyor ve türler arasında da savaş değil barış diyorlar. Ama dikkat çekici, ama farklı, ama düşündürücü ve de eğlendirici…
 
10 Ekim'de prömiyeri gerçekleşecek oyun, herkesi şaşırtmayı hedefliyor. Yönetmenliğini Ömer Akgüllü’nün yaptığı, Tiyatro Tatavla oyuncularının rol aldığı Lysistrata Düşleri, "İnsan neden savaşır?" sorusunu sahneye taşıyor.
 
Tiyatro Tatavla oyuncularının yorumuyla izleyeceğiniz Lysistrata Düşleri, her alanda karşımıza çıkan savaş olgusunun yarattığı tahribatları tüm çıplaklığı ile sunarken, bunu kadın gözüyle izleyicilere sergiliyor. 
 

Yayın Tarihi : 19.09.2015 : 10:28


Yorumlar

3374
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN