Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Zihinsel Engellilere Aşçı Çırağı Kursu

Zihinsel Engellilere Aşçı Çırağı Kursu
Eskişehir’de İşkur İl Müdürlüğü ile özel Fizyomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından zihinsel engelli gençlere yönelik ’aşçı çırağı’ kursu düzenlendi.

 

 
Fizyomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Türkan Tünerir yaptığı açıklamada İşkur ile birlikte gerçekleştirdikleri ’Mutlu yaşam’ projesi kapsamında zihinsel engelli 9 gence aşçı çırağı eğitimi verildiğini söyledi. Eğitimlerin merkezlerindeki kafeteryada sürdüğünü belirten Dr.Tünerir, 272 saatlik kursun sonunda engellilerin bir kısmının kendi merkezlerinde diğerlerinin de çeşitli kuruluşlarda işe yerleştirileceklerini açıkladı. Dr.Tünerir şöyle konuştu:
 
"Toplumumuzda hafif zihinsel yetersizliğe sahip bireylerin iş hayatına katılması, yetersizliklerinin getirdiği eksikliklerden dolayı kısıtlanmaktadır. Bu bireylerin iş hayatına hazırlanması kurum ve kuruluşların öncelikli amaçları olmalıdır. Bireylerin yaşadıkları sıkıntılardan bir tanesi bağımsız yaşam becerilerini geliştiremedikleri için toplumsal yaşama dahil olamama ve dolayısıyla meslek edinmede yaşanan problemlerdir. Bu projede zihinsel yetersizliğe sahip bireylerin bağımsız yaşama kalitesini yükselteceğine ve istihdam sıkıntısını çözeceğine inandığımız aşçı yardımcısı eğitimi kursu verilmesi planlandı. Mutlu Yaşam adını verdiğimiz bu projede zihinsel yetersizliğe sahip bireylere hijyen ve sanitasyon korularına uygun olarak kendisine verilen görevleri yerine getiren, üstlerinin denetiminde çalışan deneyimli mutfak yardımcı elemanları olabilmeleri için 272 saatlik bir eğitim düzenledik. Eğitim sonunda bu beceriyi edinebilen kursiyerlerin bir kısmı Fizyomer bünyesinde bulunan kafeterya işletmesinde istihdam edilecek." 
 
 
   

Yayın Tarihi : 18.09.2015 : 16:38

Etiketler : Zihinsel    Engellilere    Aşçı    Çırağı    Kursu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9804
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN