Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"Zaafiyet Söz Konusu Değildir"

Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal, 13 polis memurunun şehit olmasıyla ilgili olarak bir zaafiyetin söz konusu olmadığını bildirdi.

 

 
Iğdır’dan Nahcivan’a açılan Dilucu Sınır Kapısı’nda görev yapan polisleri taşıyan servis minibüsü ile korumaları taşıyan zırhlı araçları hedef alan bombalı tuzak, 8 Eylül günü saat 08.45’te meydana geldi. Iğdır’dan yola çıkan konvoy, Aralık İlçesine bağlı Çamurlu Köyü yakınlarından geçerken, yolun kenarına bırakılan ve içinde 5 ton patlayıcı bulunan 76 DP 825 plakalı kamyonet, uzaktan kumanda ile infilak ettirildi. Patlamada minibüs ve zırhı araçlarda bulunan 13 polis memuru şehit olurken, 1 polis memuru da yaralandı. PKK’lı ’Firaz’ kod adlı teröristin gerçekleştirdiği eylemle ilgili olarak Köy Muhtarı Musa Padak ile kamyonetin sahibi Halfeli beldesinden Salih Padir tutuklandı.
 
Olayla ilgili olarak adli soruşturmanın devam ettiğine dikkati çeken İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yaptığı yazılı açılmada şunları söyledi:
 
"13 silah arkadaşımızın şehadeti ile neticelenen saldırı olayı ile ilgili olarak bazı basın-yayın organlarında itham edici ve gerçek dışı haberlerin yayınlandığı müşahede edilmiştir. İyi niyetli olmayan bu tür yayınlara karşı gerçeğin anlaşılması ve kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapma zarureti doğmuştur. Haber içeriğinde yer alan iddialar, hiçbir somut bilgi ve belgeye dayanmamakta olup subjektif yorumlardır. Zira, konvoyda 2 shortland (Özel Harekat), 1 panzer (Özel Harekat) ve 1 zırhlı midibüs olmak üzere toplam 4 zırhlı araç görev yapıyordu. Teknik dinleme ve izlemeler yasalar çerçevesinde uzman personel tarafından yapılmaktadır. Her konu ivedilikle, zamanında değerlendirilmekte ve ilgili birimlerle paylaşılmaktadır. TEM Şube Müdürlüğünde çalışan personel, terör branşlı olup, görevi ile ilgili hizmetiçi eğitimlerden geçirilmişlerdir. Bu bağlamda bir zafiyet söz konusu değildir. Tüm görevlendirmeler yasal mevzuat çerçevesinde yapılmaktadır. "

Yayın Tarihi : 18.09.2015 : 13:15

Etiketler : Iğdırda    Polisin    Şehit    Olmasıyla    İlgili    Emniyet    Müdürü    Babal    Zaafiyet    Söz    Konusu    Değildir    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3108
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN