Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Otogar’da ''Sakin'' Bekleyiş Sürüyor

Otogar’da ''Sakin'' Bekleyiş Sürüyor
Sığınmacıların, Bayrampaşa’daki Büyük İstanbul Otogarı’ndaki bekleyişi  3. günü doldurdu. Bölgede polis tarafından geniş güvenlik önlemleri alınırken camiden çıkanlar bir daha içeri alınmıyor. Havadan yaptığımız çekimlerde camii avlusu ve bahçesinde çadırlar kuran sığınmacıların yanı sıra içeri alınmayanlarında camii çevresinde bekledikleri görüldü.

 

İstanbul Otogarında Avrupa birliği ülkelerine gitmek için gelen 2 bine yakın sığınmacı kendilerine otobüs bileti satılmayınca Cumhuriyet Caminin içi ve çevresinde beklemeye başlamışlardı. 3 günü dolduran bekleyişin ardından bazı sığınmacıların bölgeden ayrıldıkları gözlenirken, ellerinde bavullarla yenilerin de otogara geldikleri görüldü.
 
Cumhuriyet Camii çevresinde ve kapısında geniş güvenlik önlemleri alan polis ise adeta kuş uçurtturmuyor. Özellikle gece tüm bölgedeki nöbetçi sayıları  arttırılarak bölgenin güvenliğinin sağlandığı öğrenildi.
 
HAVADAN GÖRÜNTÜLEDİK
 
Havadan yaptığımız çekimlerde caminin avlusu ve bahçesinde çadırlar kuran sığınmacıların açtıkları Türk bayrağının çevresinde sakin bekleyişinin sürdüğü görülüyor. Camiden çıkanların ve yeni girişlere izin verilmeyen Cumhuriyet Caminin çevresi de sığınmacılar tarafından çevrilmiş durumda.

Yayın Tarihi : 18.09.2015 : 13:14

Etiketler : Otogarda    Sakin    Bekleyiş    Sürüyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5661
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN