Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriyelilerin Umutsuz Bekleyişi Sürüyor

Suriyelilerin Umutsuz Bekleyişi Sürüyor
Yunanistan üzerinden Avrupa ülkelerine gitmek için Edirne’ye gelen Suriyeli mültecilerin umutsuz bekleyişi 4 gündür sürüyor. 

 

 
TEM otoyolu Edirne gişeleri yakınlarında bekleyen 800’ün üzerindeki Suriyeli mülteci, geceyi bölgedeki ağaç altlarında ve battaniyeler üzerinde yatarak geçirdi. Bu sabah yattıkları bölgede temizlik yapan mülteciler daha sonra kendilerine ikram edilen kahvaltıyı almak için uzun kuyruk oluşturdu. Mülteciler beklemeleri sırasında kirlenen eşyalarını da yıkayıp ağaçlara asarak kuruttular. 
 
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in mültecilere bulundukları bölgeyi terk etmeleri için verdiği süre bugün doluyor. Bölgedeki mültecilerinin sözcülerinden Fedi El Dere ise yaptığı açıklamada bugün saat 15.00’e kadar Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşme sağlanmazsa Yunanistan’a doğru yürüyeceklerini açıkladı. 
 
HAVADAN GÖRÜNTÜ ALAN DRONEYE EL SALLADILAR
 
Suriyeli mülteciler bulundukları alanda bir İtalyan televizyonu tarafından havadan görünü almak için kısa süreliğine uçurulan drone heyecan yarattı. Mülteciler Almanya’nın kendilerini görüp ülkeye girişlerine izin vermeleri için uçan Drone’ye alkışlarla el sallayıp sevinç gösterilerinde bulundular. Mülteciler kendi aralarında,  ‘Bu uçan helikopteri Almanya gönderdi bizim durumumu tespit edip geçmemize izin verecek’ diye yorumladılar.
 
 

Yayın Tarihi : 18.09.2015 : 12:38

Etiketler : Suriyelilerin    Umutsuz    Bekleyişi    Sürüyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7112
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN