Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


"Zorla Para Almak İstedi"

Adana’da 15 yaşındaki M.A., okul servisinde arkadaşı 17 yaşındaki Doğuş Eroğlu’nu boğazından bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı mahkemede, Eroğlu’nun zorla parasını almak istediğini öne sürdü.

 

 
Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Özel Erkan Anadolu Teknik Meslek Lisesi öğrencisi Doğuş Eroğlu ile arkadaşı M.A., 26 Mart’ta ders çıkışı evlerine dönmek için okul servisine bindi. Serviste Eroğlu ile M.A. arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine M.A., Eroğlu’nu servisteki diğer öğrencilerin önünde boğazından bıçakladı. Olayı gören servis şoförünün aracı durdurmasıyla M.A. inip kaçarken, hastaneye kaldırılan Eroğlu yaşamını yitirdi. Kısa süre sonra jandarma ekipleri tarafından yakalanan M.A. tutuklandı.
 
12 YIL HAPSİ İSTENDİ
 
Yaşı 18’den küçük olduğu için hakkında ’tasarlayarak öldürme’ suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istenen M.A., Adana 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Doğuş Eroğlu’nun serviste kendisi ve diğer öğrencilerin parasını zorla almaya çalıştığını öne süren M.A. savunmasında şunları söyledi:
 
"Doğuş, okulda alkol ve uyuşturucu kullanırdı. Ayakkabısının altında bıçak taşırdı ve tehdit için bana gösterirdi. Olay günü sabah çarşıda yine bizden para istedi, vermedik. Aramızda kavga çıktı vatandaşlar ayırdı. Serviste V.C.K. ile birlikte Doğuş bana saldırdı. Kendimi korumak amacıyla üzerimde taşıdığım bıçağı çektim. Doğuş elimdeki bıçağı düşürmek isterken bıçak boğazına battı kanlar aktı. Nasıl olduğunu görmedim."
 
Duruşma savcısı, M.A.’nın ’Çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi öldürme’ suçundan 12 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, M.A.’nın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Yayın Tarihi : 18.09.2015 : 11:16

Etiketler : Arkadaşının    Boğazını    Kesen    Öğrenci    Zorla    Para    Almak    İstedi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7008
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN