Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV

Kim Mağlup?
Bugün futbolla yakından uzaktan ilgisi olmayanlar bile şunu çok iyi bilirler ki seyirci baskısı olmadan maç kazanmak zordur.

 

EROL YARAŞ

Birinci PTT Lig’inde 4 hafta geçti ve genelde pazartesi günleri gazetelerin spor sayfalarındaki manşetler ‘’İzmir takımları sınıfta kaldı’’ şeklinde. Acaba gerçekten İzmir takımları mı sınıfta kalmıştı, yoksa onlara son 12 yılda bir stat yapamayan sorumlular mı?
 
Son haftaya bakıyoruz Göztepe mağlup olmuş, KSK ve Altınordu da bir puanı zor kurtarmış. Hakikatten Göz Göz mü mağlup olmuştu, Karşıyaka mı berabere kalmıştı, yoksa Altınordu çok kötü top oynayıp puan mı kaybetmişti?
 
Kağıt üzerinde sonuçlar böyleydi. Ama İzmirlinin gözünde mağlup olan bu şehrin stat sorununu çözemeyen siyasiler, berabere kalıp puan kaybeden de bu şehrin atanmış ve seçilmişleriydi.
 
Bugün futbolla yakından uzaktan ilgisi olmayanlar bile şunu çok iyi bilirler ki seyirci baskısı olmadan maç kazanmak zordur.
 
Onun için tribün baskısını çok iyi organize eden takımlar zor kazandıkları maçtan sonra “12. Adam” tabiriyle tribünlerin desteğinden söz ederler.
 
Ligler başladı ve haftalar hızla geçiyor Göztepe, Karşıyaka gibi iddialı takımlarımız 12.adamdan yoksun olarak sahaya çıkıyor ve hoş olmayan sonuçlar alıyorsa, kimse teknik direktöre ve futbolculara kabahat bulmasın. Tek suçlu yıllardır İzmir’e bir stat yapmayı beceremeyen başta politikacılar olmak üzere bu şehrin atanmış ve seçilmiş temsilcileridir.
 
İzmirliler takımlarının başarıları için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Geçen hafta Folkart, Göztepe ve Karşıyaka’ya forma sponsoru oldu. Bu konudaki duyarlılığı için Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’ı kutlamak lazım.
 
Tekrar başlıktaki ‘’Kim Mağlup?’’ sorusuna dönersek; tek cevap vardır stat konusunda yetersiz kalan tüm yetkililer.
 
Bu şartlar ve ortamda İzmir takımları sezon sonunda başarılı bir sonuç alırlarsa, hakikatten onları başta yöneticileri olmak üzere tebrik edip onurlandırmalıyız.

Yayın Tarihi : 18.09.2015 : 10:22

Etiketler : haber    haberler    erol yaraş    izmir    takım    spor    kim mağlup    göztepe    karşıyaka    altınordu    folkart    mesut sancak    sponsor    kanalben    ben tv       


Yorumlar

7570
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN