Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Limon Tüketmek İçin 6 Neden

Limon Tüketmek İçin 6 Neden
Limonun yararlarını biliyor muydunuz? Enerji veriyor, bağışlığı güçlendiriyor, hatta zayıflamaya yardımcı oluyor. Tam bir kahraman!

 

İşte her gün limon tüketmeniz için 6 sebep!
 
 
1. Kilo vermeye yardımcı
 
Limon, içeriğindeki pektin adlı çözünür lif sayesinde uzun süre tok tutarak açlık krizlerinin ve aşırı yeme isteğinin önüne geçer. Ayrıca limon, vücutta detoks etkisi yaratarak toksinlerin vücuttan atılmasını da sağlar.
 
 
2. Potasyum deposu
 
Yalnızca muzun postasyum deposu bir yiyecek olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Limon da en az muz kadar postasyum içeriyor. Kalp sağlığını koruyan potasyum, sinir sistemine iyi geliyor. Ayrıca potasyum uyku sorunu çeken kişilerin daha kolay uyumasını sağlıyor.
 
3. Kanseri önler
 
Antioksidan ve C vitamini deposu olan limon, serbest radikallerle savaşarak kanser hastalığına yakalanma riskini düşürüyor.
 
 
4. Bağışıklık sistemini güçlendirir
 
C vitamini ve mineral deposu limon, bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklara yakalanma riskinizi düşürüyor.
 
 
 
5. Enerji verir
 
C vitamini, vücuda enerji vermesi ile bilinir. Aynı zamanda vücuttan stresi uzaklaştıran bu önemli vitamin, modunuzu yükselterek depresyona yakalanma riskinizi de azaltır.
 
 
6. Boğaz ağrılarına iyi gelir
 
Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle hastalıklara savaş açan limon, boğaz ağrılarına da iyi geliyor. Limon suyu, viral enfeksiyonlarda ilaç yerine kullanılabilecek doğal bir içecek olarak tüketilebilir.
 
Kaynak: pembelist.com
 

Yayın Tarihi : 18.09.2015 : 09:46

Etiketler : limon    besin    bağışıklık sistemi    ilaç    hastalık    sağlık    boğaz ağrıları    C vitamini    vücuda enerji veren    kanser    limonun faydaları    potasyum   


Yorumlar

5542
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN