Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Teröre Hayır Kardeşliğe Evet

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin çağrısı üzerine Ankara Sıhhiye’de on binler teröre lanet okudu. İzmir’den Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Odası öncülüğünde başkente bine yakın katılımcı gitti. EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, “Bu kadar farklı görüşten bir sürü insan bir araya geliyorsa siyasiler de bir araya gelebilmeli” diye konuştu.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve 13 odanın ortak çağrısıyla ülkede dinmek bilmeyen terör olaylarına başkentten lanet yağdı.
 
EGE’DEN YOĞUN KATILIM
 
Tüm vatandaşlara yapılan ortak çağrı sonrası on binler, Ankara Sıhhıye Meydanı’ndan Ulus’taki TBMM birinci meclis önüne yürüdü. 
 
“Teröre Hayır Kardeşliğe Evet” yürüyüşüne Ege’den Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası, İzmir Ticaret Borsası, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi başta olmak üzere Aydın Ticaret Odası, Aydın Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Menemen Ticaret Odası, Kuşadası Ticaret Odası, Söke Ticaret Borsası, Söke Ticaret Odası ve Ödemiş Ticaret Borsası, sendikaların İzmir temsilcileriyle bine yakın katılım gerçekleşti.  
 
TARİHİ MECLİS’TE SON BULDU
 
Bayrağın dışında hiçbir siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun simge ve flamalarının taşınmadığı miting Sıhhiye Köprüsü altından başlayarak Ulus’taki Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi binasında son buldu. Yürüyüşte 1 kilometre uzunluğunda Türk bayrağı taşınırken düdükler ve ıslıklar sloganlara eşlik etti.
 
SİYASİLER BİR ARAYA GELEBİLMELİ
 
Yürüyüş öncesinde soruları yanıtlayan TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “Buranın mesajı çok açık. Her görüşten insan burada. Bu kadar farklı görüşten bir sürü insan bir araya geliyorsa siyasiler de bir araya gelebilmeli. Yaklaşık 14 tane sivil toplum örgütünün bir araya gelerek yaptığı yürüyüşte tam rakamını bilemiyorum ama söylenenlere göre 500 bin üzerinde bir katılım ifade ediliyor. Bu yürüyüşte şuna dikkat çekmek istiyorum. Alevisi, Sünnisi, Kürdü, türbanlısı, Romanı, Türkiye’de bulunan bütün mozaikteki insanlarımızın hepsinin yürüdüğü bir ortamı gerçekleştirdik. Türkiye için son derece önemli. Demek ki halk birbiriyle bütünleşmiş, kaynaşmış. Bu yürüyüşte herkes bayrağını aldı, buraya geldi. Bu bizim için son derece önemli bir gelişme. İkinci önemli konu bu yürüyüş bir şeyi daha gösterdi, Türk ile Kürt’ün arasında herhangi bir problemin olmadığını gösterdi. Bizim her ortamda söylediğimiz teröre karşı Türkiye. Terör silahını bırakmak durumunda PKK. Bir de sürekli eleştiren bir konu vardı bayrakla ilgili. Bayrak ülkelerin simgesidir, sembolüdür. Bugün Türk bayrağının dışında hiçbir bayrak, flama, pankart yoktu. Ülkenin, vatandaşların birleşmesiydi bu. Halk şunu gösterdi, biz artık birlik beraberlik içindeyiz. Türkiye’yi kimse yıkamaz. Bunun okunması gerekir.” diye konuştu.
 
 TEK SES: HEPİMİZ KARDEŞİZ
 
Kortejin Ulus’taki TBMM önüne ulaşmasının ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda temsilci meclisten “Teröre hayır, kardeşliğe evet” dedi.  İstiklal Marşı ve saygı Duruşu’nun ardından ortak metni okuyan Hisarcıklıoğlu, “Aziz milletimiz, gün demokrasimize, birliğimize ve beraberliğimize sahip çıkma günüdür. Hep birlikte bugün sağduyumuzu ortaya koyduk. Bundan sonra da bu kararlı birlikteliğimizi sürdüreceğiz. Kalbini öfkeyle dolduranların değil, yüreği kardeşlik ve barışla çarpan insanların sesi olacağız. Bu millet terörün karşısında kardeşliğine sahip çıkıyor. Bu vatan bu ülke hepimizin. Hep birlikte Türkiye’yiz” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 18.09.2015 : 09:46

Etiketler : terör    ege    ebso    tobb    lanet    kardeşlik    barış    ankara    izmir    ender yorgancılar   


Yorumlar

7190
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN