Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Haberler Doğru Değil

Haberler Doğru Değil
CHP İzmir'de 10 İlçe başkanının Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüşmeye gitmesinden sonra başlayan kriz devam ediyor. İlçe başkanlarının Ankara çıkartmasından sonra toplanan il yönetim kurulunda İl Yöneticisi Orhan Karaoğlu'nun İzmir Milletvekili Özcan Purçu ile ilgili 'Roman aday Özcan Purçu, Romanlardan oy getiremedi. İlçe başkanlarının yaptıkları doğru değil. Gerekirse görevden alınmalılar' ifadelerini kullandığı iddiasıyla ilgili haberleri yalanladı.

 

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter ve yönetim kurulu ,yaptığı yazılı açıklama’da şu görüşlere yer verdi.

Bazı ulusal ve yerel medya organları ve internet haber sitelerinde, 16 Eylül Çarşamba günü CHP İzmir İl Başkanlığı’nda yapılan İl Yönetim Kurulu toplantısında bir il yöneticimizin Milletvekilimiz Sn. Özcan PURÇU’yu hedef alarak “yeterince çalışmadı ve roman vatandaşlarımızın oyunu alamadık” şeklinde bir açıklama yaptığını iddia eden haberler yer almıştır.

Kaynağı bilinmeyen ve gerçekle hiçbir ilgisi olmayan bu haber, hem il yönetiminde hem de parti kamuoyunda üzüntü ve sıkıntı yaratmıştır. Adı geçen il yöneticimiz 7 Haziran genel seçimleri ile ilgili görüşlerini aktarırken, örneğin; “Çeşme’de Roman yurttaşlardan, Konak’ta Kürt yurttaşlardan, sair ilçede sair etnik kökene mensup yurttaşlardan beklediğimiz oyu alamadık. Bunun nedenlerini araştırıp oylarımızı artırmanın yollarını bulmalıyız.” gibi ifadeler kullanmıştır.
 
İfadeden de anlaşıldığı gibi hiçbir milletvekilimiz hedef alınmamıştır. CHP İzmir İl Yönetimi olarak birilerini eleştirmek yerine 1 Kasım genel seçimlerinde partimizin oyunu ve milletvekili sayısını nasıl artıracağımızı düşündüğümüzü ve bu doğrultuda çalıştığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.
Saygılarımızla;

Yayın Tarihi : 17.09.2015 : 16:40

Etiketler : CHP    izmir    iddialar    doğru değil    özcan purçu    yönetim kurulu   


Yorumlar

2359
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN