Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çanakkale’de 423 Kaçak Yakalandı

Çanakkale’de 423 Kaçak Yakalandı
Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi sahillerinde, Sahil Güvenlik ekiplerinin yaptığı operasyonlarda, yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek isteyen 423 kaçak göçmen yakalandı.

 

 
Almanya’nın 1 milyon mülteci kabul edeceğini açıklanmasından sonra Türkiye’deki bazı mülteciler, rotasını Yunanistan’a gitmek üzere Edirne’deki sınır kapısı istikametine çevirdi. Ancak Almanya’nın yaptığı bu açıklama, kaçak göçmenleri, Ayvacık sahillerinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na uzanan umut yolculuğundan vazgeçirmedi.
 
"Boğulmak istemiyoruz" diyerek Edirne’nin yolunu tutanlara karşın Ayvacık sahillerini tercih eden göçmenler ise botlarle Midilli Adasına geçmek için gruplar halinde denize açılmaya devam etti. Sahil Güvenlik ekipleri, bugün yaptıkları 9 ayrı operasyonda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriye, İran, Irak, Eritre, Afganistan ve Pakistan uyruklu toplam 423 kaçak göçmeni bindikleri botlarda yakaladı. Sahil Güvenlik botlarına alınan kaçak göçmenler, Küçükkuyu Limanı’na getirdi. Kaçak göçmenler, kimlik tespiti yapıldıktan sonra Ayvacık İlçesi’ndeki Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi.

Yayın Tarihi : 17.09.2015 : 13:42

Etiketler : Çanakkalede    Kaçak    Yakalandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7610
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN