Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Göz Rengine Göre Far Nasıl Seçilir?

Göz Rengine Göre Far Nasıl Seçilir?
Bazı renkler birbirleriyle çok daha uyumlu görünür. Bu renk uyumu, göz rengi ve göz farı uyumunda da geçerli bir durum. Belirli renkteki göz farları, bazı göz renklerine uygulandığında gözlerin daha da belirginleşip, ortaya çıkmasını sağlar. Örneğin, altın kahve tonundaki bir göz farı kahverengi gözleri vurgular ama mavi renkteki gözlere uygulandığında, bulanık bir tonmuş gibi görünür.

 

Göz rengine hangi tondaki farların yakıştığını bildiğinde, gözlerini daha kolay belirginleştirebilir ve doğal güzelliğini ortaya çıkarabilirsin. Her göz rengi için hangi far tonunun yakışacağını araştırdık ve denedik. Acaba senin göz rengine uygun göz farı hangisi? 
 
 
Kahverengi gözler
Kahverengi gözleri ön plana çıkarmak için, sıcak alt tonu olan farları kullanabilirsin. Toprak tonları, kahve, bakır ve altın tonları göz rengin için ideal gar renkleridir. Hafif altın ışıltıları olan göz farları, göz rengindeki altın tonunu ortaya çıkarır.
 
 
Mavi gözler
Mavi gözleri belirginleştirmek için, içerisinde gri tonları olan göz farlarına yönelmelisin. Bu soğuk renkler, mavi gözleri sıcak renklerden daha çok vurgular. Grinin tüm tonları göz renginin yoğunlaşarak daha vurgulu olmasını sağlar.
 
 
Ela gözler
Söz konusu göz farında kullanılabilecek renkler olduğunda, ela gözler birçok seçeneğe sahip! Ela gözler yeşil ve kahverenginin bir karışımı gibi oldukları için bu iki göz rengine yakışan göz farı tonlarını seçebilirler. Etkiyi en üst seviyeye çıkarmak için, göz kapaklarına kahverengi göz farı sürüp, göz kapağının tam ortasına altın tonunda göz farı uygulayabilirsin.
 
 
Yeşil gözler
Yeşil gözlere kontrast tondaki, mor, mürdüm tonları daha canlı ve parlak bir görünüm verir. Koyu bir dumanlı göz makyajı istiyorsan, neredeyse siyah gibi görünen koyu bir mürdüm rengini kullanabilirsin.
 
Kaynak: Makyaj.com
 

Yayın Tarihi : 17.09.2015 : 10:11

Etiketler : göz rengine göre makyaj    göz rengine göre far    yeşil göz    ela göz    mavi göz    renkli göz    kahverengi göz    makyaj    güzellik    moda    kadın       


Yorumlar

3736
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN