Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şeboy: Çakallar Puslu Havayı Sever

AK Parti İzmir Milletvekili Cemil Şeboy'a göçmen derneklerinden destek geldi. İzmir'deki göçmen dernekleri Cemil Şeboy'u 1 Kasım seçimlerinden sonra da vekil görmek istediklerini belirttiler.

 

Göçmen derneklerinin temsilcileri, 1 Kasım erken seçimleri için Cemil Şeboy'u yeniden AK Parti milletvekili adayı görmek istediklerini hazırladıkları bir metinle duyurdu. 
 
Uluslararası Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ekrem Selimler, metni Balkan camiasının imzalarıyla birlikte AK Parti İl Başkanı Bülent Delican'a teslim etti.
 
 
Şeboy, "Yüzlerce problemle çözmeye çalışıyoruz. Türkiye için ürettiğimiz projelerde var ama kısa seçim dönemi o projelerimizi açıklamaya mani oldu" dedi. 
 
İzmir'de faaliyet gösteren göçmen derneklerinin temsilcileri AK Parti İzmir Milletvekili Mimar Cemil Şeboy'la bir araya geldi. Dernek temsilcileri toplantıda söz alarak, Şeboy'u yeniden vekil görmek istediklerini ifade ettiler.
 
VEKİL DEĞİL BAKAN GÖRMEK İSTİYORUZ 
 
Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ekrem Selimler, balkan dernekleri ve federasyonlarının ortak hazırladığı metini okudu. Şeboy'a destek olduklarını ifade eden Selimler şunları söyledi: 
 
"Cemil Şeboy'u tekrar vekil görme arzusunda olduğumuz için derneklerimizi ve federasyonumuzu bir araya topladık. Bu isteğimizi bir metin haline getirerek isteklerimizi sıraladık. Balkanlarla Anadolu'yu birleştirdik. Ayrımız olmaz. İzmir'in demografik yapısı ve içinde bulunduğu siyasi konjonktürü göz önünde bulundurursak, İzmir'de birinci bölgede 44 vilayetten daha büyük bir nüfusa sahip olan, ilimizin en büyük ikinci ilçesi Buca'da 15 yıl  belediye başkanlığı yapmış, İzmir'in ve Balkan kökenlilerin siyasal simgesi haline gelmiş Şeboy'u tekrar listelerde görmekten mutluluk duyarız. Bu metni Balkan camiası imzaladı ve AK Parti'nin gerekli mercilerine imzalı olarak göndereceğiz" dedi.  
 
 
İzmir Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanı Vehap Savaşan, "Biz yine 15 sene Buca'da belediye başkanlığı yapmış birinin milletvekili olarak listede görmek istiyoruz. Biz parti gözetmeyiz, bizim içimizden birisi hangi partiden aday olursa olsun bizler yanında oluruz. Milletvekilimizi tekrar görevde görmek istiyoruz. Ülkede kaos yaşanmasın istiyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu hükümet kurulsun diye ümit ediyoruz" ifadesini kullandı.
 
Eski Belediye Başkanı Cengiz Bulut, "İzmir çok büyük müthiş bir  metropol. Ankara'ya kaliteli, tecrübeli insanlar göndermemiz lazım. Bizler kendi içimizde marka olmuş, Buca'da 15 yıl belediye başkanlığı yapmak ayrı bir üniversite. Buca'da ve İzmir'de marka hizmetler yapan Şeboy'un Ankara'da da bu hizmetleri yapacağına inanıyoruz. İzmir' e bir Bakan Cemil Şeboy düşünüyoruz. Güveniyoruz. Böyle liyakat sahibi, tecrübeli insanların aday olmasından mutluluk ve gurur duyuyorum" dedi.  
 
FAZLA: BU BİR RİCA DEĞİL... 
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediyesi AK Parti'li Meclis Üyesi Azad Fazla şunları söyledi: "Burada Şeboy'u İzmir'i yeniden vekil olarak temsil etme noktasında toplandık. Bu demokratik bir taleptir. Bu kentin en baskın rengi Balkanlardır. Balkanlar kendi adaylarını çıkartması ülke barışına katlı sağlar. Kürt kökenli olarak bu kentin temsilinde başka kökenli arkadaşların önemli noktalara gelmesi ülkemizin kardeşliğine katkı sağlar görüşündeyim. Bu kentin temsilcilerinin Balkanlar'dan olması rica niteliğinde değil. Bu tuğlanın zincirlerinden biridir. Şeboy'un belediye başkanlığı seçildiği noktada ayrışma noktasında değil, oy kullanılan sandık tercihine bakarsanız, ne kadar çok Şeboy'un  kardeşlikten yana olduğunu bu sandıklarda görürsünüz. Şeboy biz Kürtlerinde adayı, Anadolu, Tartar, Çerkez, Karadenizlilerin de adayıdır. Herkese saygı duydyuğundan en çok sevgi gösterisinde bulunanlar o bölgenin insanlarıdır. AK Parti'den rica noktasında değil, temsil noktasında değerlendirmesini talep ediyoruz" 
 
ŞEBOY: ÇAKALLAR PUSLU HAVAYI SEVER 
 
Açıklamalardan söz alan Cemil Şeboy, "Hepinize teşekkürler Anadolu burada. İzmir Anadolu'nun küçük bir temsili. Şuanda bize verilen görev var ve devam ediyor. 7 Haziran'da tek başına iktidara glme yetkisi hiçbir partiye verilemedi. Koalisyon hükümeti kurulamadı ve 1 Kasım'da seçime gidecek. Seçim yenilecenecek. Bu kısa süre içerisinde çakallar puslu havayı sever, hükümetlerin zayıf düştüğü noktada bu ülkede bunu fırasat bildiler ve Türkiye'yi kemirmeye başladılar. Buna müsade edilmeyecek. Balkanların her tarafından gelen arkadaşlarla aynı masa etrafında toplandık" şeklinde konuştu. 
 
ÇOK ÖNEMLİ PROJELER VAR 
 
Türkiye için çok önemli projeleri olduğunun altını çizen Şeboy, Mevla'nın 'ne olursan ol, gel' anlayışıyla hareket ettiğini belirterek, "PKK bütün Kürtleri temsil etmez. O zaman HDP'nin oyu yüzde 34 ya da belki de daha fazla olurdu. PKK başka Kürt başka. Bu ülke hepimize yeter. Balkan Anadolu Derneklerinin kurulma nedeni kardeşçe yaşamaktı. 15 yıllık belediye başkanlığım dönemimde, benim kapım herkese açıktı ve kapıdan giren insana ırkı, mezhebi, partiyi sormadım ve 15 yıl belediye başkanlığı yaptım. Doğu kökenli kardeşlerden daha çok oy çıkıyodu. Mevlana hoşgörü insanıdır. Onun için kim olursa olsun gel Mevlana heykelini yaptık. Bu hoşgörüyü temsil ediyordu. 7 Haziran'da seçildik. Yine bu çerçevede yine aynı felsefeyi güttüm. Yüzlerce problemle çözmeye çalışıyoruz. Türkiye için ürettiğimiz projelerde var ama kısa seçim dönemi o projelerimizi açıklamaya mani oldu. Bir daha uygun görürseler, terör Güneydoğu' da nasıl önlenir, devlete hiç maliyeti olmayan projelerim var kafamda. Örneğin camiler var, en küçük köylerimizde var. Bunlar birer okuldur. Dinde reform olmaz ama camide reform olur. Bu camilerin eğitimde çok önemi var" dedi. 
 
SEÇİLİRSEK KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ
 
İzmir'e ilişkin projelerinin bulunduğu ifade eden Şeboy, 3 temel projesini şöyle anlattı: "İzmir için de düşündüğüm projeler vardı. Temel 3 projeden söz etmiştim. İnciraltı'ndan Karşıyaka'ya tünel ve köprü, ikinci proje metro idi. Büyükşehir Belediyesi'nin gücü yetmez, metro yapamaz. Yasa çıkmıştı, halledecekti. Kentsel dönüşüm projelerilerinin İzmir'de olması gerekiyor. İzmir'in yüzde 65'i 8 ya da 9'luk bir deprem olsa yıkılır. Seçim bittikten sonra da çalışmaya devam ettik. Gittiğimiz yerlerde teşekkür ettik, problem dinledik. Bu seçimde de milletvekili seçilirsek, yine kaldığımız yerden devam edeceğiz."
 
TOPYEKÜN ÇALIŞMA YAPACAĞIZ 
 
Verdiği sözü yerine getiren biri olduğunu vurgulayan Şeboy, "Burada benim arkadaşlarım hangi karakterde olduğumu bilen insanlar. Onlar da bu enerjimin boşa gitmesini istemiyorlar sanırım. Kendi organizasyonları, çağırdılar gelmek bile istemedim  gelmemi çok istediler. Balkan Federasyonları, Anadolu Birliği Federasyonuna teşekkürler. Ben verdiğim sözü yerine getiren biriyim. Balkanları bir çatı altında toplayacak çalışmalar yapacağız. Balkanlara ve buradaki insanlara daha fazla hizmet edeceğiz. Biz topyekün çalışma yapacağız. Kimsede ben dışarıda kalır mıyım endişesi olmasın. Vakıf altında dernekler olacak. Bu talimatları vermiştik" diye konuştu. 
 
SİYASİ İSTİKRAR OLMAZSA TÜRKİYE BOZULUR DEDİM 
 
AK Parti'nin iktidara en yakın insan olduğuna dikkat çeken Şeboy, "7 Haziran'da bir istikrarsızlık oluştu. 7 Haziran'dan önce bu havayı hissetmiştim. Siyasi istikrar olmazsa Türkiye bozulur dedim ve 2000'li yılları hatırlattım. Koalisyon varken bankalar batmadı mı, ilaç kuyrukları olmadı mı ? İnsanlar battılar ve daha çok insan zarar gördü. İstikar dedik olmadı. O fırsatı yeniden yakaladık. Önemli olan ülkedir. Görülen odur ki iktidara en yakın parti olarak görünüyor. Barajı geçsin diye HDP'ye oy kullanırsak ülke böyle oluyor" ifadelerini kullandı. 

Yayın Tarihi : 16.09.2015 : 16:44

Etiketler : cemil şeboy    ak parti    siyasi    dernekler    balkan    göçmen   


Yorumlar

6841
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN