Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sigarayı Bıraktılar Yine de Plakayı Alamadılar

Sigarayı Bıraktılar Yine de Plakayı Alamadılar
Okulların açılmasına günler kala Saraçhane’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önüne gelen servis otübüsü sahipleri plaka tahdidi taleplerini yinelemek için eylem yaptı. Grup, “Aynı Yolda Değiliz, Yolu da sattınız yolcuyu da”, “Servisçiler kan ağlıyor”, “Plakamızı istiyoruz” yazılı pankart açtı.

 

Grup adına açıklama yapan Hasan Hüseyin Arslan, istanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’a çağrı yaptı. İstanbullulara da seslenen Arslan, “Kurban Bayramından önce arife gününe kadar Kadir Topbaş’tan ‘Plakanız İstanbul servisçilerine hayırlı olsun’ diye açıklama gelmezse, Resmi Gazete’de yayımlanmazsa yol kapatılması gibi olumsuz eylemlerin sorumlusu biz değiliz” diye konuştu. TOMA ve çevik kuvvet ekiplerinin belediye önünde güvenlik önlemi aldığı eylem 10 dakikalık oturma eylemi ile devam etti. Eylemi alkış ve sloganlarla sonlandıran grup olaysız dağıldı.
 
ERDOĞAN PLAKAYA KARŞILIK SİGARAYI BIRAKMA SÖZÜ ALMIŞTI
 
Servis esnafı İstanbul trafiğine çıkacak servis araçlarına sınırlama getirecek plaka tahdidi taleplerini, 25 Mayıs’ta Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen esnaf buluşması sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Verin plakayı, bırakalım sigarayı” pankartıyla duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da esnaftan söz alması üzerine “Sizden bu söz aldıktan sonra ben şimdi Büyükşehir Belediye Başkanıma diyorum ki bununla ilgili adımı da siz atacaksınız. Hayırlı olsun” ifadelerini kullanmıştı.

Yayın Tarihi : 16.09.2015 : 12:48

Etiketler : Sigarayı    Bıraktılar    Yine    De    Plakayı    Alamadılar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5223
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN