Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kurban Alacaklara Uyarılar

Kurban Alacaklara Uyarılar
Bayraklı Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü önümüzdeki hafta kutlayacağımız Kurban Bayramı öncesi vatandaşları kurban alırken dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda uyaran broşür hazırladı.

 

Bayraklı Belediyesi Kurban Bayramı öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Doğançay’daki kurban satış ve kesim yerinde Veteriner ve Zabıta ekipleri gerekli önlemli aldı, kontrolleri sıklaştırdı. Ekipler ayrıca “Kurban seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar” başlığında bir broşür hazırlayarak, kurbanlık almaya gelen vatandaşlara dağıtıyor.
 
İŞTE KURBAN ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
 
Vatandaşlardan, kurban almadan şunlara dikkat etmeleri istendi:
 
“Alacağınız kurbanlıklar, çok zayıf, yüksek ateşi, kılları karışık ve mat halde olmamalıdır. Salya akıntısı bulunmamalıdır.  Çevreye karşı aşırı tepkili veya çok duyarsız olmamalıdır. Bir veya iki gözü kör, kulakları kopuk, bir veya iki boynuzu kökünden kırık, kuyruğunun yarısı kopmuş veya doğuştan kuyruksuz,  dişlerinin çoğu dökük,  meme başları kopuk olmamalıdır. Yürüyemeyecek kadar topallığı olmamalıdır. Aşırı öksürük ve aksırıklı olmamalıdır. Gözleri, derisi ve kılları parlak ve canlı olmalıdır. Gebe veya yeni doğum yapmış olmamalıdır. Sığırlar iki yaşını doldurmuş, küçükbaş hayvanlar ise bir yaşını doldurmuş olmalıdır”
 
EKİPLER TEYAKKUZDA
 
Öte yandan Bayraklı’da kurban kesecek olan vatandaşlar, Doğançay’da kurulacak kesim yerlerinin yanı sıra Yeni girne, Çamkıran, Özkanlar ve Gümüşpala Pazar yerlerinde kurban kesimi yapabilecek. Kurban Bayramı süresince Zabıta, Veteriner ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri teyakkuzda olacak. Bayram süresince herhangi bir sıkıntı yaşayan vatandaşlar 444 41 32 arayarak bilgi alabilecek. Belediye yetkilileri kurbanlıkların belirlenen yerlerin dışında kesilmemesini istedi. 
 

Yayın Tarihi : 16.09.2015 : 10:47


Yorumlar

4046
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN