Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yılmaz: Bu Zor Dönemler Aşılır

Yılmaz: Bu Zor Dönemler Aşılır
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz, Altınyayla İlçesi’nde Şehit Hasan Subaşı Köprüsü ile Tonus Kalesi’nin açılışını yaptı.

 

 
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz, Altınyayla İlçesi’nde Şehit Hasan Subaşı Köprüsü ile Tonus Kalesi’nin açılışını yaptı. Açılışa Sivas Valisi Alim Barut, AK Parti Sivas Milletvekili Selim Dursun, Belediye Başkanı Sami Aydın ve ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı. Tonus Kalesi’nin açılışında ilçe halkına seslenen Yılmaz, Türkiye’nin çözülemeyecek bir problemi olmadığını ifade ederek şöyle dedi:
 
"Gerek Sivas’ın gerekse Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir problemi yok. Ama bunun tek şartı birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmektir. Türkiye bir sınavdan geçiyor, birlik ve beraberlik sınavından. Terörle mücadeleyi 30-50 yıldır hatta cumhuriyet döneminden beri kesintiler halinde yaşıyoruz. Türkiye bunlarla baş edebilecek güçtedir. Yedi düvelle baş etmiş bir halkın torunlarıyız biz."
 
Daha sonra birlik ve beraberliğin korunması gerektiğini ifade eden Yılmaz, Güneydoğudaki olaylara bakıp da ikinci problemi İç Anadolu’ya, Karadeniz’e, Ege’ye, İstanbul’a bir başka yere yanlış şekilde intikal ettirilmemesi gerektiğini ve birlik ve beraberliğin güçlendirilmesiyle, terörün de hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını söyledi.
 
’TERÖRÜN KAZANMA ŞANSI SIFIRDIR’
 
Terörün kazanma şansı bulunmadığını belirten Yılmaz şöyle devam etti:
 
"Terörün zarar verme kapasitesi ve potansiyeli var ama kazanma şansı sıfırdır. İsterse arkasında yedi düvel olsun, dış güçlerden destek alsalar dahi yedi düveli alt ettiğimiz gibi bu terör örgütü ve onun destekçileri de Türkiye’de bir mesafe alamayacak. İnşallah bu ezanlar dinmeyecek, bu bayrak inmeyecek, tek millet, tek devlet altında ama 80 milyon bir ve beraber olaraktan, herkes kendi inancıyla, kendi diniyle, diliyle bu bayrak altında 80 milyon insan anayasal vatandaşlık temelinde eşit bir vatandaş olarak beraberce yaşayacak. Çanakkale’de can verirken yanımızdaki insanın ne dinini, ne mezhebini sorduk. Şimdi Türkiye’nin kalkınma mücadelesinde yan yana yürüdüğümüz insanın niye dilini, dinini ve mezhebini soralım. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak bize yetmez mi? Yeter. Bu ülke hepimize yeter."
 
Bu arada tören alanındaki çadırın devrilmesi sonucu Meliha Mermer (39) isimli kadın başından yaralandı. Mermer, ambulansla Altınyayla Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yayın Tarihi : 15.09.2015 : 18:46

Etiketler : Tbmm    Başkanı    Yılmaz    Bu    Zor    Dönemler    Aşılır    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9781
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN