Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Milano’da Expo 2016 Antalya’ya Büyük İlgi

Milano’da Expo 2016 Antalya’ya Büyük İlgi
İtalya’nın Milano kentinde devam eden EXPO Milano 2015 dünya sergisi kapsamında önümüzdeki yıl Türkiye’de gerçekleştirirlecek EXPO 2016 Antalya tanıtımı yapıldı.

 

“Türkiye Milli Günü Etkinlikleri” dahilinde gerçekleştirilen tanıtım programında gün boyunca tekrarlanan kortej eşliğinde EXPO Milano 2015 ziyaretçilerine çiçek dağıtıldı. EXPO 2016 Antalya maskotları Efe ve Ece ilgi odağı oldu. Anyalya Valisi ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muammer Türker düzenlediği basın toplantısında İtalya ile mutabakata vardıklarını dile getirdi.
 
EXPO 2016 Antalya ile Türkiye’nin ilk kez bir EXPO organizasyonuna ev sahipliği yapacağını dile getiren Vali Türker, 23 Nisan 2016’da başlayacak organizasyonun “Çiçek ve Çocuk” temasıyla gerçekleştirileceğini belirtti. Vali Türker, “Bu bir botanik EXPO’su ama konusu çiçek ve çocuk. Yani dünyanın iki güzelliğini bir araya getirecek. 23 Nisan Türkiye’de çocuk bayramı olarak kutlanır. İki temayı birleştirmiş olduk” dedi. Türkiye’nin üç kıtanın ortasında olduğunu ve bu kıtaların coğrafik bio özelliklerini yansıtan bitki çeşitliliğine ev sahipliği yaptığını vurgulayan Türker, “Şu ana kadar katılacağını bildiren ülke sayısı 34. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bu sayının daha da artmasını bekliyoruz. Ayrıca 7 tane uluslararası kuruluş da organizasyonda yeralacağını bildirdi” diye konuştu. EXPO Milano 2015’in kendileri için örnek teşkil ettiğinin altını çizen Türker, İtalya ile de mutabakata vardıklarını ve EXPO 2016 Antalya’ya katılımını beklediklerini söyledi. Vali Türker 23 Nisan 2016’da başlayacak EXPO 2016 Antalya’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na kadar devam edeceğini bildirdi.
 
 

Yayın Tarihi : 15.09.2015 : 15:43

Etiketler : Milanoda    Expo    Antalyaya    Büyük    İlgi    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5106
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN