Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tuvalette Doğurdu Aşağıya Attı

Tuvalette Doğurdu Aşağıya Attı
İzmir'de 9 ay önce, tuvalette doğurduğu bebeğini evin balkondan boş araziye atarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla yakalanıp tutuklanan 35 yaşındaki R.G.A.'nın, 'kasten adam öldürme' suçundan, ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davaya devam edildi.

 

Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden gelen heyet raporunda, sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi. Mahkeme heyeti, avukatının itirazı üzerine sanığın tutukluluk halinin devamına ve yeni rapor alınması için Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderilmesine karar verip duruşmayı erteledi.
 
Geçen 11 Ocak'ta Konak İlçesi Halil Rıfatpaşa Caddesi üzerindeki boş arsada yeni doğmuş bir bebeğin cansız bedeni bulundu. Polis, bebeğin cesedinin bulunduğu arsanın bitişiğindeki binanın 4'üncü katında özel bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışan R.G.A.'yı gözaltına aldı. R.G.A. mahkemece tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı R.G.A., hakkında 'Kasten adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle dava açtı.
 
'CEZAİ EHLİYETİ TAM' RAPORU
 
12'nici Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 4'üncü duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık R.G.A. ile avukatları Akif Duygu ve Başak Eraslan katıldı. Mahkeme Başkanı hakim Ali Naki Ceylan, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden gelen heyet raporunu okudu. Ceylan raporda, sanığın bugünkü durumu ile cezai ehliyetinin azaltan ya da kaldıran bir nitelikte hastalık olmadığını, cezai ehliyetinin tam olduğunu, depresif bozukluk tespit edildiğini belirtti.
 
Sanık R.G.A. ise "Avukatlarımın beyanlarına katılıyorum. Ben talihsiz bir olay yaşadım. Aklıma gelmeyen başıma geldi. Ben kendimi tanıyamaz hale geldim. Kendimden nefret ediyorum" dedi.
 
Mahkeme Başkanı Hakim Ali Naki Ceylan, sanığa yeni rapor alınması için dava dosyası ile birlikte Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilerek, gerektiği takdirde müşahade altına alınmasına, tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi. 
 

Yayın Tarihi : 15.09.2015 : 15:24

Etiketler : izmir    katip çelebi    tuvalet    doğurdu    attı    boş arazi    bentv    kanalben   


Yorumlar

9536
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN