Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kaçmak İçin Sahile Akın Ettiler

Kaçmak İçin Sahile Akın Ettiler
Bodrum’da sahil güvenlik ve polis ekipleri, bu sabah saatlerine kadar toplam 140 kaçak göçmenin, kaçak yollardan Yunan adalarına gitmek için yapacağı ölüm yolculuğunu önledi.

 

 
Almanya’nın göçmenlere yönelik kapılarını kapatacağı ve birçok Avrupa ülkesinin yeni tedbirler alacağını açıklaması ardından Bodrum’da bu gece yarısı sabaha kadar hareketlilik görüldü. Yabancı uyruklu kaçak göçmenler, bir an evvel Yunan adalarına geçebilmek için Bodrum sahillerine akın etti. Bodrum’un Akyarlar ve Turgutreis sahillerinden bugün saat 02.00- 04.00 saatleri arasında 10’ar kişilik gruplar halinde 3 ayrı lastik botla Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na geçmek isteyen kaçak göçmenler zor durumda kaldı. Pakistan, Afganistan, Kenya ve Myanmarlı kaçak göçmenler, açık denizde botları su alınca batma tehlikesi geçirdi. Devriye görevi yapan sahil güvenlik botları kaçak göçmenleri farkedip, yardıma gitti. Ancak, kaçak göçmenlerden bazıları kürek çekerek kaçmayı sürdürdü. Bunun üzerine sahil güvenlik ekipleri önlerini keserek gitmelerine izin vermedi. İkna olan kaçak göçmenler, sahil güvenlik botuna alınarak, kurtarıldı. Aynı saatlerde Turgutreis Mahallesi açıklarında da lastik botla denize açılan 40 kaçak göçmen, sahil güvenlik ekipleri tarafından yakalandı. Her iki olayda yakalanan toplam 70 kaçak göçmen Bodrum Limanı’na getirildi.
 
BOTUN MOTORU GELMEYİNCE YAKALANDILAR
 
Bitez Mahallesi, Kabakum Mevkisi’nde, 9 metrelik lastik botla İstanköy (Kos) Adası’na geçmeye hazırlanan 70 Suriyeli kaçak göçmen, polis tarafından yakalandı. Bota da el konuldu. Kaçakların, Bodrum ilçe merkezine dönmeleri sağlandı. Kaçak göçmenler arasındaki Suriye’nin Halep şehrinden geldiğini belirten 43 yaşındaki Sakki Hani, "4 kişilik ailem için organizatöre bot temini için 2 bin dolar para verdik. Burada toplanmamız gerektiğini ve botu ile motoru getireceğini söyledi. Botu getirdi, ancak motoru getirmedi. Ayrıca 40 kişi binmek üzere anlaştığımız botu 70 kişiyi satarak para toplamış. Yunan adasına geçemediğimize mi paraları kaptırdığımıza mı yanalım? Ne olursa olsun şansımızı bir kez daha deneyeceğiz" dedi.

Yayın Tarihi : 15.09.2015 : 14:45

Etiketler : Avrupa    Kapıları    Kapanmadan    Kaçmak    İçin    Sahile    Akın    Ettiler    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1011
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN