Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Bu Zor Dönemler Aşılır''

''Bu Zor Dönemler Aşılır''
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz, terör nedeniyle yaşanan zor dönemlerin aşılacağını belirterek, "Vatandaşlarımızın kaos ve yılgınlık yaratmak amaçlı girişimler karşısında soğukkanlılıklarını muhafaza etmeleri, demokratik protestoların dışına çıkmamaları terörle mücadele son derece önemlidir. Güvenlik güçlerimiz terörle uğraşırken onlara ilave bir sorun, onların enerjisini ve zamanını alacak hiç bir eylemde bulunmamamız gerekir" dedi.

 

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, açılışlara katılmak üzere öğle saatlerinde memleketi Sivas’ın Şarkışla İlçesi’ne geldi. Başkan Yılmaz’ı ilçe girişinde Sivas Valisi Alim Barut ve il protokol üyeleri ile vatandaşlar karşıladı. Başkan Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra ilçe merkezine Kayseri Şeker Fabrikası Bölge Müdürlüğü Kompleksi, Depo ve Tarım binasının açılışına katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan TBMM Başkanı Yılmaz, son zamanlarda artan terör olayları nedeniyle birlik ve beraberlik mesajları verdi.
 
’PROBLEMLERİMİZİ DEMOKRATİK SİYASET ZEMİNİNDE ÇÖZEBİLİRİZ’
 
Meclis Başkanı Yılmaz, Türkiye’nin ay-yıldızlı bayrak altında birlik ve beraberliğini devam ettirdiği sürece daha iyi günler göreceğini belirterek şöyle konuştu:
 
"Ülkemizin bugün içinde yaşadığı durumda güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza yönelik saldırılar hepimizin yüreğini yaralamaktadır. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti olarak yaşadığımız bu zor coğrafyada her türlü toplumsal ve siyasal problemlerimizi demokratik siyaset zemininde çözebiliriz. Bizim tartışarak mecliste çözemeyeceğimiz hiç bir sorun yoktur. TBMM halk iradesinin tecelligahıdır, toplumsal barış ve güvenin sağlanmasına yönelik çözümün de yegane adresidir. Milletimiz de böyle inanıyor ki seçimlere katılım yüzde 86. Dolayısıyla sizler sahip çıktıkça problemlerin ve sorunların çözümünü meclis olarak gördükçe inşallah Türkiye daha çok güçlenecek."
 
’BU ZOR DÖNEMLER AŞILIR’
 
Kardeşliğin ve barışın temin edildiği toplumsal bir iklime mutlaka ulaşılacağını belirten Yılmaz şöyle devam etti:
 
"Türkiye daha çok güçlendikçe terör ne yaparsa yapsın Türkiye’nin birliğine ve bütünlüğüne zarar veremeyecektir. Devletimiz güçlüdür. Bu zor coğrafyanın muhataralı tarihinden intikal eden zengin müktesebat ile ülkemize ve halkımıza yönelik her türlü tehdidi bertaraf edebilecek güce ve iradeye sahiptir. Vatandaşlarımızın kaos ve yılgınlık yaratmak amaçlı girişimler karşısında soğukkanlılıklarını muhafaza etmelerini, demokratik protestoların dışına çıkmamaları terörle mücadele son derece önemlidir. Güvenlik güçlerimiz terörle uğraşırken onlara ilave bir sorun, onların enerjisini ve zamanını alacak hiç bir eylemde bulunmamamız gerekir. Bu bizim asli vatandaşlık vazifemizdir. Milli bir ödevimizdir. Halkın gücü meclisimizin, devletimizin ve cumhuriyetimizin gücüdür. Bu zor dönemler aşılır. Hiç kimsenin burnunu kanamadığı, kardeşliğin ve barışın temin edildiği bir toplumsal iklime mutlaka ulaşılır. Bunun en büyük garantisi bu ülkede yaşayan her türlü inanç, kimlik siyasal görüş sahibi insanların ortak bir arada yaşama iradesi ve kardeşlik arzusudur. Birliğimiz milletimizin gücüdür. Birbirimizle kavga edersek sahibi olduğumuz her şeyin bereketi kaçar. Temeli sağlam olan duvar yıkılmaz. Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli sağlamdır. Dünya yeniden kurulsa Türkiye yeniden kurulan bu dünyada yerini alır. Türkiye kaderimiz ve bu bizim seçimimizdir. Buna sahip çıkmak bizim bu ülkede ve bu vatana, evlatlarımıza olan öncelikli sorumluluğumuzdur."
 
Konuşmaların ardından Şarkışla Lisanslı Depoculuk temel atma töreni gerçekleştirildi. Başkan Yılmaz daha sonra Altınyayla İlçesi’ne hareket etti.

Yayın Tarihi : 15.09.2015 : 13:33

Etiketler : Tbmm    Başkanı    Yılmaz    Bu    Zor    Dönemler    Aşılır    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6153
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN