Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Halk Cezalandırıldı''

''Halk Cezalandırıldı''
Şırnak’ın Cizre İlçe Belediye Başkanlığı görevinden İçişleri Bakanlığı tarafından alınan Leyla İmret, 8 günlük sokağa çıkma yasağı sırasında 21 kişinin yaşamını yitirdiğini hatırlatarak, "Ölümlerin ve olayların yaşandığı Nur Mahallesi’nde oturduğum için beni görevden alarak halkı cezalandırdılar kendilerince" dedi.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret, görevden alınma kararına tepki gösterdi. Görevden alınmasıyla, şahsında Cizre halkının cezalandırıldığını öne süren İmret şöyle konuştu:
 
"Bu kesinlikle kabul edilemez. Çünkü son olaylara bağlantılı olarak halkı cezalandırmak, halkın iradesini görevden alma gibi kararlar, kabul edilemez. Havuz medyasının yaptığı son haberlerde savaş vesaire gibi benim sözlerim çarpıtılarak, doğru olmayan bu haberlerle görevden alındım. Bunun itirazını yapacağım. Bu kararı kabul etmiyoruz. 8 günde 21 kişinin hayatını yitirmesi, özellikle benim de Nur Mahallesi’ndeki ailemin yanında oturmam, görevden alınmama sebep oldu. Halka yapılan bir hakarettir. Benim şahit olduğum şeyler hiç bir yerde, hiç bir şekilde yaşanmamıştır. İnsanlar susuzluktan kırılıyordu, temel ihtiyaçları karşılayamaz durumdaydı. Cenezeler defnedilemiyordu, ambulanslar gelemiyordu. Bu şekilde, böyle bir politika uygulanıyordu. Böylesi bir yaklaşım sözkonusu. Kendilerince beni görevden alarak halkı cezalandırmak istediler. Bu çok yanlış bir karar, halka karşı yapılan bir saygısızlıktır."

Yayın Tarihi : 15.09.2015 : 12:35

Etiketler : Görevden    Alınan    Cizre    Belediye    Başkanı    İmret    Halk    Cezalandırıldı    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4713
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN