Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mısırlı Milyarderden “Aylan Adası” Projesi

Mısırlı Milyarderden “Aylan Adası” Projesi
Naguib Sawiris: Mülteciler için Yunanistan’da iki ada almak için sahipleriyle temas halindeyim

 

Mısırlı milyarder Naguib Sawiris Suriye ve diğer çatışma alanlarından kaçan binlerce mülteci için Yunanistan’da iki ada satın almak için görüşmeler yaptığını söyledi. Sawiris adalardan birinin adının “Aylan adası” olmasını istediğini açıkladı.
 
Zengin işadamı göçmenleri yerleştirmek amacıyla Yunanistan ve ya İtalya’da adalardan birini satın almayı eylül ayı başında önermişti.
 
"Ben onlara yeni ülkenin inşası yoluyla iş sağlayacağım" demişti.
 
"Ben Yunanistan’da iki adayı belirledim ve onların sahipleri ile temas halindeyim. Biz Yunan hükümetiyle olası en büyük mülteci kabul sayısını karşılamak koşuluyla görüşmeye hazırız" diyen Sawiris Twitter’da yaptığı açıklamada "Biz mültecilerin gelişi için idari prosedürleri başlatmak için Yunanistan’dan yeşil ışık bekliyoruz" diye yazdı.
 
Sawiris mülteciler için olası işbirliği yolları görüşmek üzere BM Mülteciler Yüksek Komiserliği temsilcileri ile bir araya gelerek görüşeceğini söyledi. Sawiris, bir adanın isminin küçük Suriyeli çocuğa atfen Aylan adını taşımasını istediğini belirtti. Suriyeli küçük Aylan Bodrum’da hayatını kaybetmiş. Sahile vuran küçük bedeni gösteren fotoğraf tüm dünyada mültecilere bakışı değiştirmişti.

Yayın Tarihi : 15.09.2015 : 11:54

Etiketler : Mısırlı    Milyarderden    Aylan    Adası    Projesi    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4187
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN