Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Her Canın Bedeli 225 Bin TL

Her Canın Bedeli 225 Bin TL
Suudi Arabistan devletinin Mekke'deki vinç kazasında hayatını kaybeden kişilere 225 bin TL tazminat ödeyeceği iddia edildi.

 

Zaman Gazetesi'den Nazif Erışık'ın haberine göre soruşturma sürerken, hayatını kaybeden her hacı adayı için ailelerine 300 bin riyal (225 bin TL) tazminat ödeneceği açıklandı. Daha önce toplu defin yapacağını belirten Mekke yönetimi, isteyenlerin cenazelerini ülkelerine götürebileceğini, tüm nakliye masraflarını da Suudi hükümetinin karşılayacağını duyurdu. Şimdiye kadar kimliği tespit edilebilen Hacı adaylarının 26'sının İranlı, 20'sinin Mısırlı, 15'inin Pakistanlı ve 12'sinin de Cezayirli olduğu öğrenildi.

YILDIRIM DÜŞMÜŞTÜ
 
Kimliği tespit edilemeyen ölmüş hacı adaylarının kimlikleri de DNA testiyle belirlenmeye çalışılıyor. Mekke'de etkili olan fırtına yaşamı olumsuz etkilemiş, Kâbe'de tavaf alanını genişletme çalışmalarında kullanılan yaklaşık 50 metre yüksekliğindeki vinç yıldırım düşmesi sonucu devrilmişti.
 
TAZMİNAT, ARAP BASININDA GENİŞ YER BULDU
 
Suud Yönetimi'nin faciada kaybedenlerin ailelerine Tazminat ödeyeceği haberi Arap gazetelerinde birinci sayfada kendisine yer buldu.

 

Yayın Tarihi : 15.09.2015 : 11:25

Etiketler : Her Canın Bedeli Bin TL    mekke    vinç    ölü    yaralı    türkiye    kanalben    haberler       


Yorumlar

5242
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN