Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


People’s Palaces

People’s Palaces
Türk fotoğraf sanatının başarılı isimlerinden Ziya Tacir, “People’s Palaces” adını verdiği, mekan fotoğraflarından oluşan yeni sergisini 19 Eylül tarihine kadar Merkur organizasyonuyla İstanbul Eski Bomonti Bira Fabrikası’nda sanatseverlerle buluşuyor.

 

Sergide yer alacak işleri hakkında sanatçı; ‘”Çalışmalarımda mimari açıdan önemli yapıların iç ve dış mekanları, günümüz metropollerinin sunduğu manzaralar, sanayi ve üretim tesislerinin sunduğu görüntüler öncelikli olarak yer almaktadır. Binaların mevcut durumunu fotoğraflarken siyasi ve kültürel tarihinden gelen eski dokuları, mimari detayları izleyiciye aktarmaya özel önem veriyorum. Stockholm ve Moskova metro fotoğraflarıyla izleyiciyi ‘Kültürel Kimlik’ ve ‘Kent Kimliği’ başlıkları ile mimari arasında daha yakın bir ilişki kurabilmesi için bu kez terkedilmiş mekanlardan çıkararak canlı ve sürekli gelişen iki metro ağının içerisine dahil etmeyi istedim. Mimari yapılar ve birbirinden farklı üslup ve anlayışlar ile gelişen bu iki metro ağı sisteminin fotoğrafları tıpkı canlı birer organizma gibi. Dahil olduğu zamanın siyasal ve kültürel dinamiklerini gelenek ve modernlik karşıtlığında barındırıyor ve bizzat kendi sanat eserine dönüşmüş kamusal alanları da kullanarak oluşturduğu kimlik kodlamalarını izleyiciye aktarıyor.”

Yayın Tarihi : 15.09.2015 : 09:15

Etiketler : People’s Palaces    Ziya Tacir    saray    eser    sergi    sanatçı    İstanbul Eski Bomonti Bira Fabrikası    fotoraf    sanatsal fotoğraf   


Yorumlar

4169
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN