Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kayserili Esnaf, Van Yolcularına Gül Dağıttı

Kayserili Esnaf, Van Yolcularına Gül Dağıttı
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve ve Yönetim Kurulu üyeleri, Doğu ve Güneydoğu illerine giden otobüslere saldırılar düzenlenmesini protesto etti, Van’a giden otobüsteki yolculara gül ve lokum ikram etti.

 

Van’a giden bir yolcu otobüsünü Kayseri Kuzey Çevreyolu’nun girişinde karşılayan KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, kutuların içindeki lokumları ve gülleri, otobüse binerek yolculara tek tek dağıttı. Hiçyılmaz, "Bizleri bir kardeş savaşının içine çekmek isteyenler var. Bizler yüzyıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşadık ve bundan sonra da böyle yaşayacağız. Bizleri birbirimize düşürmek isteyenlere fırsat vermeyelim. Kardeşliğimizi her zaman koruyup kollayalım. Biz, Kayseri’de yaşanan otobüslerin taşlanması olayını kınıyoruz ve hiçbir zaman tasvip etmiyoruz. Bizler sizleri güllerle ve lokumlarla uğurlayıp hayırlı yolculuklar diliyoruz. Gideceğiniz yere gönül rahatlığıyla gitmenizi istiyoruz. Bundan sonra da Kayserimize gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz. Sizleri en iyi şekilde karşılayıp misafir ederiz. Çünkü bizler kardeşiz. Yüce kitabımız, bunu böyle emrediyor" diye konuştu.
 
Otobüs yolcuları da Kayseri’den böylesine güzel bir şekilde uğurlanmaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi. KTO’nun otobüs ziyaretine eşlik eden jandarma da yolculara gül verdi. Otobüs yolcularından biri de "Türk, Kürt kardeştir. Ayrılık yapan kalleştir" diyerek duygularını dile getirdi.

Yayın Tarihi : 14.09.2015 : 19:21

Etiketler : Kayserili    Esnaf    Vana    Giden    Otobüsteki    Yolculara    Gül    Lokum    Dağıttı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4162
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN