Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Müzakere Görüşmeleri Yoğunlaşacak

Müzakere Görüşmeleri Yoğunlaşacak
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, 30 Ekim’den sonra müzakereleri yoğunlaştırma kararı aldı. Liderlerin bugün ara bölgedeki görüşmesinden sonra; liderler adına bir açıklama yapan Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, liderlerin, gelecek ayların çözüm süreci açısından kritik olduğuna inandığını belirtti.

 

Eide, liderlerin 12 Ekim Pazartesi ve 30 Ekim Cuma günü görüşme yapma ve ardından görüşmeleri yoğunlaştırma ve toplantı sayısını arttırma kararı aldığını açıkladı. Liderlerin, kapsamlı bir çözüme ulaşmak için bıkmadan çalışma kararlılığını yineleyen Eide, liderlerin bugünkü görüşmede 4 ay önce başlayan müzakerelerde gelinen son aşamayı ele aldığını kaydetti. Görüşmede, müzakerecilerin liderlere 1 Eylül’den sonra yaptıkları görüşmeler hakkında bilgi verdiğini kaydeden Eide, liderlerin görüşmecilerin çalışmalarını benimsediğini, kat edilen yoldan memnuniyet belirtmelerine rağmen daha yapılacak çok işin olduğunu kabul ettiğini ifade etti.

Yayın Tarihi : 14.09.2015 : 17:09

Etiketler : Akıncı    Anastasiadis    Müzakere    Görüşmelerini    Yoğunlaştırma    Kararı    Aldı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5768
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN