Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Silvan’dan Silah Sesleri Yükseliyor

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde dün ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. İlçeden yer yer silah sesleri yükseliyor.

 

Geçtiğimiz haftalarda çok sayıda güvenlik gücünün şehit olduğu ve çok sayıda PKK mensubunun da öldürüldüğü ilçede gerginlik had safhaya yükseldi. Diyarbakır Valiliği tarafından alınan kararla ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağının uygulanması ise ile birlikte ilçe merkezine çok sayıda tank yerleştirildi. İlçenin hakim noktalarına yerleştirilen tanklar ilçe halkını tedirgin etmeye devam ediyor.
 
Diyarbakır Valiliği tarafından Silvan’ın 3 mahallesinde sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından PKK militanları polise saldırıp bir polisi şehit etti. Bu olayların yaşanmasının ardından dün akşam saatlerinde tank ve toplar ilçe merkezinde görüldü. Silvan halkı tankları şaşkın bakışlar arasında izlerken, tankların ilçe merkezde hakim noktalara yerleştirildiği öğrenildi.
 
İlçe merkezde başlatılan operasyonda sık sık silah sesleri yükseliyor. Çatışmaların sürdüğü ilçede PKK militanlarının yakalanması için operasyonlar sürüyor.
 
Silvan’da Göç Yaşanıyor
 
İlçe halkı yaşanan olaylar sebebiyle dışarı çıkıp polis ve askerin kontrol noktalarına geldi. Bir süre kontrol noktalarında bekletilen ilçe halkı, daha sonra serbest bırakıldı. Kontrol noktalarından geçen ilçe halkı, ilçe merkezde olan akrabalarının evlerine yerleşmeye başladı.

Yayın Tarihi : 14.09.2015 : 13:51

Etiketler : Silvan dan Silah Sesleri Yükseliyor    türkiye    kanalben    haberler       


Yorumlar

5498
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN