Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hafta Sonu 15 Bine Yakın Mülteci Geldi

Hafta Sonu 15 Bine Yakın Mülteci Geldi
Almanya’ya mülteci akınının en büyük yükünü Münih kenti çekiyor. Ülkenin güney sınırındaki en büyük kent olan Münih’e sadece bu hafta sonu gelen mülteci sayısı 15 bini buldu. Cumartesi günü Münih garına gelen mülteci sayısı 13 bini buldu. Kente, Eylül başından beri gelen Suriyeli mülteci sayısı 63 bini bulunca, belediye yetkilileri ve Bavyera Eyalet Hükumeti gündem dışı oturumlarla soruna çözüm arıyor.

 

MÜLTECİLER ÇOK İYİ KARŞILANIYOR
 
Münih tren garına gelen Salzburg trenin yolcuları polis tarafından sıkı bir kontrolden geçirilirken, Arap görünümlü tüm yolcuların kimlikleri kontrol ediliyor. Suriyeli ve Afgan mülteciler, gönüllü yardımcılar tarafından karşılanırken, kendilerine yiyecek, içecek ve giyecek veriliyor. Çocuklara da oyuncaklar ve çikolatalar veriliyor. İngilizce ve Arapça “Hoş Geldiniz” yazılı mülteci kabul bölümünde, barikatların dışındaki Münihliler sık sık alkışlayıp, mültecilere sevgi gösterilerinde bulunuyor. İlk sağlık kontrolünden geçirilen mülteciler, otobüslerle kalacakları geçici mülteci kamplarına gönderiliyor. Bu kamplarda kimlik tespiti yapılan mülteciler, isterlerse akrabalarına veya kendilerini bakmaya hazır gönüllü ailelere gönderiliyor. Yer sıkıntısı çeken Münih’te ünlü Olimpiyat tesislerini, fuar alanını ve askeri karargahları mültecilerin barınması için hizmete sokuldu.

Yayın Tarihi : 14.09.2015 : 10:26

Etiketler : Münihe    Sadece    Hafta    Sonu    Bine    Yakın    Mülteci    Geldi    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9284
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN