Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Davada Karar Ne Çıktı?

O Davada Karar Ne Çıktı?
CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü hakkında, 17-25 Aralık operasyonlarının yıl dönümünde AK Partili 4 eski bakanın fotoğrafının bulunduğu pankartın parti binasına asılması ve hakaret suçu işlediği iddiasıyla açılan davanın karar duruşması yapıldı.

 

17-25 Aralık operasyonlarının yıl dönümünde Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış, Ekonomi eski Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ve İçişleri eski Bakanı Muammer Güler'in fotoğraflarının ve bazı yazıların olduğu pankartı ilçe binasına astığı gerekçesiyle CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü hakkında, açılan davanın duruşması sonucunda Gümrükçü tutuksuz yargılandığı davada beraat etti.

2 YIL HAPSİ İSTENMİŞTİ
 
17-25 Aralık operasyonlarının yıl dönümünde  ilçe binasına asılan 4 bakanın maskeli pankartları Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla indirilmiş ve ilçe başkanı Gümrükçü hakkında ‘Kamu görevlisine zincirleme hakaret’ suçlaması ile iddianame hazırlanmıştı. İddia makamı Gümrükçü’nün 2 yıla kadar hapis cezası istemişti. Davanın ilk duruşması Karşıyaka 8’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görülmüş, Gümrükçü’nün savunması 9 avukat tarafından yapılmıştı. Gümrükçü’ye tüm davalarda İzmir milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, gençlik kolları üyeleri, milletvekili adayları ve çok sayıda partili de destek vermişti.
 

Yayın Tarihi : 14.09.2015 : 10:29


Yorumlar

2147
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN