Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


En Çok Yaptığımız 4 Makyaj Hatası

En Çok Yaptığımız 4 Makyaj Hatası
Kabul ediyoruz, hatasız kul olmaz! Herkesin makyaj yaparken yaptığı ufak hatalar olabilir. Mesela, eyelinerını eşitleyememek, allığı yanlış yere sürmek gibi... Ama bazı hatalara da göz yumamayız. Çünkü bu küçük hatalar, makyajında komple yanlış bir görüntüye neden olabilir.

 

Trendleri takip ettiğini belli edeceksin diye kendini palyaçoya çevirmek istemezsin, değil mi? Neyse ki makyaj.com sayesinde, en sık yapılan 4 makyaj hatasını öğrenip, makyaj becerini günden güne geliştirebilirsin! Hazır mısın?
 
 
Yanlış Ton Fondöten Seçimi
Fondötenin rengi, makyajın için çok önemlidir. Cilt tonundan farklı fondötenler kullanmak, boyun bölgesinde renk eşitsizliğine neden olur.Bu sebeple cilt tonunun aynı renginde fondöten almalısın. Bunun için fondöten alırken, elinin üzerinde deneme yapmak yerine, temiz cildine uygulamalısın. Böylece %100 gerçek sonuçlar alabilirsin.
 
Cildini olduğundan daha bronz göstermek istersen, cilt tonundan koyu fondötenler seçmek yerine, bronz makyaj yazımıza bakmalısın!
 
 
Dudak Kalemini Taşırma
Dudaklarını dolgun göstermek için dudak kaleminden yardım alabilirsin. Fakat dudak kalemini, dudak çizginden çok fazla taşırmamalısın yoksa palyaço gibi durabilirsin. Dudak makyajında doğallıktan şaşmamalısın.
 
 
Kalıp Gibi Duran Farlar
Göz kapağına sürdüğün farı mutlaka karıştırmalısın. Göz kapağında karıştığımadığın farlar, kalıp gibi durup yapay bir görüntüye sebep olurlar. Göz makyajında mutlaka birkaç rengi karıştırarak, doğal bir görüntü oluşturmalısın.
 
 
Çok Kalın Kaşlar
Kalın kaşların moda olduğunu sağır sultan bile duydu ama abartmanın gereği yok, değil mi? Kaşlarda doğallık her zaman ön planda olmalıdır. Kaşlarına şekil vericen diye, olduğundan büyük çervçeve çizip, sahte bir görüntü oluşturmana gerek yok. Doğallığını koruyarak, kaşlarındaki boşlukları doldurman yeterli olacaktır.
 
Kaynak: makyaj.com

Yayın Tarihi : 14.09.2015 : 09:32

Etiketler : makyaj hataları    kozmetik    ruj sürme    dudak kalemi    göz kalemi    fondöten    yanlış makyaj    kalın kaşlar    hata    far    ruj       


Yorumlar

7468
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN