Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Alpler’in Zirvesinden Atlarken Öldü

Alpler’in Zirvesinden Atlarken Öldü
Operatör Doktor Mehmet Susam, Fransa Alp Dağları’nda wingsuit olarak adlandırılan paraşüt atlayışı sırasında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti. Kalp cerrahı olan Mehmet Susam, 20 yıldır paraşüt atlayışları gerçekleştiriyordu.

 

41 yaşındaki doktor Mehmet Susam’ın hafta sonu atlayış yapmak üzere Fransa’ya gittiği ve kazanın bu sabah meydana geldiği öğrenildi. Fransız Alp’lerinin zirvesinden atlayan Susam’ın serbest düşüş sonrasında sola dönerek kayalara çarptığı bildirildi. Bölgeye arama-kurtarma ve sağlık ekipleri yönlendirilirken Mehmet Susam’ın çarpmayla birlikte hayatını kaybettiği ortaya çıktı.
 
Olayla ilgili olarak Fransız havacılık yetkilileri soruşturma başlattı.
 
KASKINDAKİ GÖRÜNTÜLER SAVCILIK EL KOYDU
 
Kaskında kamera taşıyan Mehmet Susam’ın çektiği görüntülere savcılık tarafından el konuldu. Son 4 yıldır wingsuit olarak adlandırılan zirveden atlayıp üzerindeki özel kıyafet ile ortalama 2-3 dakika havada süzülen Susam, daha sonra paraşütünü açarak iniyordu.
 
KOKPİT’E ANLATMIŞTI
 
Susam, Kokpit Havacılık Programına verdiği röportajda wingsuit atlayışını söyle anlatmıştı:
 
"Son dört yıldır yaptığım wingsuit ve mesleğim paralel şeyler. İkisinde de adrenalin yüksek miktarda. İkisinin de yanında stres ve yüksek başarı-mutluluk bir arada. İkisinde de yüksek konsantrasyon gerekiyor. Konsantrasyondaki ufacık bir kayıp ikisinde de ölümle sonuçlanıyor"
 
CENAZESİ GETİRİLECEK
 
Mehmet Susam’ın cenazesinin otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde Türkiye’ye getirilmesi bekleniyor.

Yayın Tarihi : 13.09.2015 : 15:21

Etiketler : Kalp    Cerrahı    Paraşütçü    Mehmet    Susam    Alplerin    Atlarken    Öldü    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4277
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN