Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


30 Bin Kişi Mülteciler İçin Toplandı

30 Bin Kişi Mülteciler İçin Toplandı
Danimarka'da yaklaşık 30 bin kişi, mültecilere destek için bir araya geldi. Benzeri destek gösterisi, ülkenin diğer büyük şehirleri Aalborg, Aarhus, Odense ve Padborg şehirlerinde de gerçekleştirildi.

 

Gösterileri organize edenler duyurularda “Refugees Welcome” (Hoş geldiniz mülteciler” cümlesini kullandılar. Parlamento meydanındaki gösteriye mültecilere yardımlarıyla tanınan, sınır dışı edilecek mültecileri sakladığı için yargılanan papaz Leif Bork Hansen, Şam’daki mültecilere yardım kuruluşu Enstitüsü Başkanı Anders Hastrup gibi isimler konuşma yaparak Danimarka halkını mültecilere yardımcı olmaya çağırdılar. Gösteri sırasında Wafande ve Outlandish grupları da müzikleriyle sahne aldılar.
 
Ülkenin 5 büyük şehrinde Mülteciler lehine gösteriler düzenlenirken, Almanya’ya sınır Kruse kasabasında yaklaşık 75 kişilik bir grup, sınırların kapatılması için gösteri düzenledi. Ancak sınırların kapatılmasını isteyenler, Mültecilere yardım için sınıra gelen Danimarka ve göçmenlerin tepkisi ile karşılaşınca araya polisler girdi. Sınırların kapatılmasını isteyen grup adına açıklama yapan Jesper Sundström “kimleri ülkemize kabul ediyoruz, gelen mültecilerin arasında kimler var bilmiyoruz. Sınırlarımızın kapatılarak kabul ettiğimiz insanların çok iyi kontrolden geçirilmesini istiyoruz” dedi. Mültecilere yardım etmek için sınıra giden 150 kişilik grubun başında bulunan 15 yaşındaki Hannah Lindenblatt Pilgaard ise sınırların kapatılmasına karşı olduklarını belirterek “sınırlarımız açık tutulmalı ve Mülteciler ülkemize sorunsuz bir şekilde kabul edilmelidir. Böylece ülkemizde onlara ve yeniliklere yer vermiş olacağız” dedi.

Yayın Tarihi : 13.09.2015 : 15:13

Etiketler : Bin    Kişi    Mülteciler    İçin    Toplandı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7551
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN