Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


THK’da Başkan Seçilemedi

THK’da Başkan Seçilemedi
Türk Hava Kurumu’nun (THK)43’üncü Büyük Genel Kurulu, Ankara’nın Kızılcahamam İlçesi’nde yapıldı. Seçimli genel kurulda THK Genel Başkan Vekili Mustafa San ile THK Vakfı Başkanı Kürşat Atılgan başkanlık için aday oldu. Seçimde oylar eşit çıkınca, delegeler, seçimin 11 Ekim’de yenilenmesine karar verdi.

 

 
Mustafa Kemal Atatürk’ün 89 yıl önce kurduğu THK’da, Genel Başkan, Merkez Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulları üyelerinin belirleneceği 43’üncü Büyük Genel Kurulu, dün akşam Kızılcaham’daki Lina Termal Otel’de gerçekleştirildi. 677 delegesi olan kurumun Türkiye’nin dört bir yanından gelen 509 delegenin katılımıyla, Türk Hava Kurumu’nun 27’nci genel başkanını seçeceği genel kurulda, gece yapılan seçimde başkan seçilemedi. Yapılan oylamada başkan adaylarından Mustafa San ve Kürşat Atılgan 252’şer oy alırken, 5 oy da geçersiz sayıldı. Oyların eşit çıkması sonucu başkan seçilemeyen THK’nun tüzüğünde bu konu ile ilgili bir maddenin bulunmaması nedeniyle bir sonuca varılamadı.
 
Delegeler, bu sabah saat 09.30’da yeniden toplanıp, durum değerlendirmesi yapılmasına karar verdi. Yapılan toplantıda, mevcut yönetimin başkan Mustafa San başkanlığında 11 Ekim’de yenilenecek seçimlere kadar yönetimde kalması kararlaştırıldı. Alınan karar doğrultusunda sadece yüklü harcamalarda seçilemeyen iki aday Mustafa San ile Kürşat Atılgan’ın karar vermesi karara bağlandı.

Yayın Tarihi : 13.09.2015 : 14:20

Etiketler : Oylar    Eşit    Çıktı    Thkda    Başkan    Seçilemedi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2294
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN