Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tekrar Geri Bırakılıyorlar

Tekrar Geri Bırakılıyorlar
Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, kontrolsüz üremenin önüne geçmek için sahipsiz kedileri de kısırlaştırmaya başladı. Hayvan severlerin desteklediği kısırlaştırma seferberliğinde kediler yaşam alanlarından alınıp tekrar geri bırakılıyor.

 

Sahipsiz sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerine önem veren Bayraklı Belediyesi, sokak kedilerini de kısırlaştırıyor. Daha önce sadece sokak köpeklerini kısırlaştıran Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü hekimleri, hayvan severlerle birlikte sahipsiz sokak kedilerini kısırlaştırarak kontrollü üremelerini sağlamayı hedefliyor. Kedilere kısırlaştırma işleminin yanı sıra diğer bütün hastalıklara karşı aşı uygulaması da yapılıyor. Belediye yetkilileri sahipli kedilerin bu işlemden faydalanamayacağının altını çizerken, vatandaşları sokak kedilerinin kısırlaştırılması konusunda duyarlı olmaya çağırdı. Hayvan severler 371 66 82 telefon numarasını arayarak randevu ya da bilgi alabiliyor. Öte yandan sokak hayvanlarını veteriner polikliniğine getirenlere su ve yemek kabı hediye ediliyor. 
 
CAN DOSTLARA SINIRSIZ HİZMET
 
Yasadan gelen yetkiyle hareket ettiklerine dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Daha önce bünyemizde sadece sokak köpeklerini kısırlaştırıyorduk şimdi buna kedileri de ekledik. Hayvan severlerle ortak bir çalışma yürütüyoruz. Sokak kedilerini kısırlaştırarak kontrolsüz üremenin önüne geçiyoruz. Uzmanlar da bunu tavsiye ediyor. Kısırlaştırma işlemi ile birlikte can dostlarımız birçok hastalıktan da korunmuş oluyor. Belediye olarak sokak hayvanlarının ayrıca bakım ve tedavilerini de gerçekleştiriyoruz” dedi.
 

Yayın Tarihi : 13.09.2015 : 10:50

Etiketler : bayraklı belediyesi    kediler    veteriner    kediler    kısırlaştırma    bentv    kanalben   


Yorumlar

7419
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN